Ratchet & Clank 3

Ratchet & Clank 3

Ocena wg platformy:

PS2 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
03.11.2004
Europa:
12.11.2004
Polska:
06.12.2004
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
03.11.2004
Europa:
12.11.2004
Polska:
06.12.2004

Ratchet & Clank 3 - opis gry

Ratchet & Clank 3 to trójwymiarowa platformówka z elementami gry akcji wyprodukowana przez studio Insomniac Games i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 2. Największą nowością w trzeciej części serii było zaimplementowanie sieciowego trybu multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób.

Część trzecia jest bezpośrednią kontynuacją “dwójki”. Obaj bohaterowie posiadają już sławę zdobytą dzięki wcześniejszym dokonaniom, co więcej, Clank ma nawet program telewizyjny z sobą w roli głównej. To wszystko sprawia, że pewnego razu zostają wezwani przed oblicze prezydenta galaktyki, który zleca im zadanie powstrzymanie doktora Nefariousa. Szalony naukowiec, swoją drogą robot, chce wytrzebić wszystkie żywe istoty i rzecz jasna ktoś musi go w tej sytuacji powstrzymać.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Ratchet & Clank 3 to wciąż platformówka, ale tym razem większy nacisk położono na akcję. Gra oferuje spory arsenał rozmaitych broni, a także rozwinięcie systemu ich usprawniania przedstawionego po raz pierwszy przy okazji “dwójki”. Wprawdzie początkowo Ratchet ma do dyspozycji jedynie dobrze znanego OmniWrencha 8000, ale z czasem lista jego zabawek znacząco się wydłuża. Do broni, które można rozwijać, dochodzą także gadżety. Tych jest dziesięć i służą one pomocą podczas eksploracji.

 

Gracz czasami pokieruje także Clankiem. Towarzysz Ratcheta może wydawać rozkazy Gadgebotom, które przydają się np. podczas rozwiązywania zagadek. Ponadto na niektórych poziomach zwiększy on znacząco swoje gabaryty, by walczyć z potężnymi oponentami. Nie jest to jednak jedyne urozmaicenie. Twórcy umieścili tu też sekcje kapitana Qwarka, kosmicznego superbohatera znanego z poprzednich odsłon. Jego zmagania przypominają dwuwymiarowego platformera i opowiadają historię poprzedniego konfliktu z Nefariousem.

 

Trójka” może się poszczycić sporą ilością zróżnicowanych lokacji i przeciwników, ale największym novum było zaimplementowanie sieciowego trybu wieloosobowego. Osiem osób ma w nim do wyboru trzy warianty zabawy, czyli deathmatch, capture the flag i siege (natarcie na bazę podczas którego trzeba zniszczyć jej rdzeń). Co ciekawe, podczas tych potyczek dostępny był voice-chat, jeśli grający posiadali headset wyprodukowany z myślą o PS2.

Wideo - Ratchet & Clank 3

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper