Rainbow Skies

Rainbow Skies

5,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.0
PS3 5.0
PS Vita 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SideQuest Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
26.06.2018
Europa:
27.06.2018
Producent:
SideQuest Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
26.06.2018
Europa:
27.06.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Rainbow Skies (PS4)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.0
Recenzja: Rainbow Skies (PS4)
PS4

Rainbow Skies - opis gry

Rainbow Skies to gra RPG wyprodukowana przez ekipę SideQuest Studios i wydana przez EastAsiaSoft. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Rainbow Skies było kontynuacją Rainbow Moon.

Fabuła - Rainbow Skies

Dalsza część tekstu pod wideo

Głównym bohaterem gry jest Damion, który zamieszkuje latającą wyspę o nazwie Arca. Damion budzi się z kacem w dniu, w którym ma on ważny egzamin na poskramiacza potworów. Jego przyjaciel Layne próbuje mu pomóc w tej nieciekawej sytuacji, ale wkrótce w następstwie rozmaitych incydentów spadają oni z wyspy. Lot na szczęście nie kończy się dla nich zgonem - zostają cudem uratowani przez początkującą czarodziejkę Ashly. Znajdując się w zupełnie obcym miejscu, Damion i Layne próbują znaleźć drogę powrotną do domu, a Ashly im w tym pomaga. Nie będzie łatwo, ponieważ tubylcy nie pałają sympatią do mieszkańców latającej wyspy.

Rozgrywka - Rainbow Skies

Rainbow Skies pod względem rozgrywki przypomina trochę klasyczne strategie turowe w rodzaju Final Fantasy Tactics czy Tactics Ogre. Nasi podopieczni -- i ich przeciwnicy -- poruszają się po trójwymiarowych planszach, które pokryte są kwadratowymi polami. Każda z wymienionych postaci ma jakieś wady i zalety oraz różni się umiejętnościami od pozostałych. Z czasem można je także rozwijać dzięki elementom RPG. Do walk dochodzi na dwa sposoby: przeciwnicy są albo widoczni podczas eksploracji (np. blokują przejścja), albo starcia są losowe.

W odróżnieniu od wielu innych strategii podobnego typu w Rainbow Skies nie brakuje także eksploracji. Nasi podopieczni w trakcie swojej podróży odwiedzają przeróżne miejsca zlokalizowane na kilku kontynentach.

Poza głównym wątkiem Rainbow Skies oferuje też opcjonalne atrakcje, jak minigry (m.in. łowienie ryb) czy dodatkowe dungeony.

Wideo - Rainbow Skies

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper