Pyre

Pyre

8,2
14 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.7
PS4 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Supergiant Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.07.2017
Europa:
25.07.2017
Producent:
Supergiant Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.07.2017
Europa:
25.07.2017

Pyre - opis gry

Pyre to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Supergiant Games, twórców takich tytułów jak Bastion czy Transistor. Produkcja ukazała się na komputerach oraz na  PlayStation 4.

Akcja Pyre rozgrywa się w świecie fantasy. Nasza postać to wygnaniec, który trafia do więzienia zwanego Downside. Trafiają tam ludzie, którzy popełnili przestępstwa przeciw Wspólnocie (Commonwealthowi). Sęk jednak w tym, że my znaleźliśmy się w tym niegościnnym miejscu niesłusznie. Istnieje wszak szansa, aby się stamtąd wydostać - aby to uczynić, należy wziąć udział w “obrzędach”, osobliwym rozgrywkach sportowych łączących cechy futbolu amerykańskiego i koszykówki. Takie jest też Pyre (w sporym skrócie) nasze zadanie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gameplay, rzecz jasna, kręci się wokół wspomnianych obrzędów. Zasady nie są skomplikowane - mecze odbywają się na planszach, na których znajdują się dwie kolumny ognia. Korzystając z orba, który pełni funkcję piłki, musimy ‘zniszczyć’ kolumnę (zwaną pyre) po drodze omijając zawodników drużyny przeciwnej. W rywalizacji bierze udział sześć postaci - po trzy na jedną ekipę.

Przemierzając Downside napotykamy różne barwne postacie. Oczywiście możemy je skaptować i wystawiać podczas zawodów. Zawodnicy różnią się umiejętnościami oraz motywami i historią, a nasze wyniki (zwycięstwa lub porażki) wpływają na bieg narracji (np. dobre wyniki mogą sprawić, że opuszczą nas najlepsi). Innymi słowy, nie ma tu żadnego game over (są co najwyżej gorsze zakończenia).

W Pyre zaimplementowano elementy RPG. Po meczu (niezależnie od wyniku) nasi podopieczni otrzymują punkty doświadczenia, które pozwalają im się rozwijać.

Gra posiada też tryb multiplayer nie mający związku z głównym wątkiem.

Wideo - Pyre

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper