Quantum Theory

Quantum Theory

4,1
38 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 4.1
X360 4.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Tachyon
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
24.09.2010
Europa:
24.09.2010
Polska:
24.09.2010
Producent:
Team Tachyon
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
24.09.2010
Europa:
24.09.2010
Polska:
24.09.2010

Recenzja redakcji

Recenzja: Quantum Theory (PS3)
5.0
Recenzja: Quantum Theory (PS3)

Quantum Theory - opis gry

Quantum Theory jest strzelaniną TPP z widokiem znad ramienia postaci wyprodukowaną przez japońskie studio Team Tachyon i wydaną przez Tecmo Koei we wrześniu 2010 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Quantum Theory miało być odpowiedzią Japończyków na zachodnie Gears of War, lecz ostatecznie otrzymało bardzo niskie oceny.

Akcja Quantum Theory osadzona została w przyszłości, w której ludzkość eksterminowana jest przez niezidentyfikowaną materię wydostającą się z żyjących, porozsiewanych po całym świecie wież nieznanego pochodzenia. Gracz poznaje mężczyznę imieniem Syd, który trudni się walką z tego rodzaju organicznymi drapaczami chmur. Po krótkim czasie do głównego bohatera dołącza blondwłosa Filena. Bohaterowie, nie pozostając obojętnymi na to, co dzieje się na Ziemi, postanawiają w akcie zemsty skierować się do głównej żyjącej wieży, gdzie rozgorzeć ma ostateczna walka. Należy zwrócić uwagę, że mimo iż w grze oddano graczowi dwie postaci do przechodzenia wątku fabularnego, deweloper nie zdecydował się na implementację trybu kooperacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W kwestii rozgrywki tytuł ten z jednej strony przypomina gry z serii Gears of War, zaś z drugiej - stanowi dość nieudolną kopię hitu spod dłuta Epic Games. Niejednokrotnie system osłon i chowania, który skopiowano z Gearsów, błędnie interpretuje intencje gracza, nie dając możliwości płynnego przejścia od jednej zasłony do drugiej. Filena występuje w grze jako pomoc kierowana jedynie przez konsolę i gracz nie może przejąć nad nią kontroli. Niejednokrotnie jednak jest pomocna w walce z pojedynczymi mutantami, ponieważ potrafi efektownym uderzeniem unieszkodliwić oponenta. Postać ta pomaga nam również w eksploracji terenów. W grze oddano nam spory arsenał broni, gdzie najbardziej powszechne są wszelkie rodzaju strzelby: na naboje, plazmę czy minibombę atomową. Oprócz kampanii, Quantum Theory posiada muliplayer online, w którym zawarto trzy tryby: Elimination (deathmatch), Dead or Alive (drużynowy deathmatch) oraz Guardian (obrona ważnej persony).

 

Mimo że desing świata gry jest na swój sposób oryginalny i ciekawy, strona wizualna Quantum Theory prezentuje się bardzo przeciętnie. Jakość wykonania poziomów i map pozostaje sporo do życzenia, w dodatku tekstury są bardzo niewyraźne.

Wideo - Quantum Theory

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper