Into the Pit

Into the Pit

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nullpointer Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
19.10.2021
Europa:
19.10.2021
Producent:
Nullpointer Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
19.10.2021
Europa:
19.10.2021

Into the Pit - opis gry

Into the Pit to strzelanina FPP w stylu retro wyprodukowana przez studio Nullpointer Games i wydana przez Humble Games. Tytuł ukazał się na PC i Xbox One.

Fabuła - Into the Pit

Dalsza część tekstu pod wideo

Into the Pit to strzelanina FPP, która pozwala nam przejąć kontrolę nad mistykiem badającym wraz ze swoją kuzynką (tego samego fachu) doniesienia o nadprzyrodzonych siłach zagrażających ludziom. Podczas ekspedycji i sprawdzania jednego z podejrzanych miejsc kobieta znika, dlatego na barki głównego bohatera spada zadanie jej uratowania. By tego dokonać będzie on musiał przeczesać najeżone niebezpieczeństwami piekielne podziemia, do których prowadzi tytułowa dziura. 

Rozgrywka - Into the Pit

Schemat rozgrywki w Into the Pit przywodzi na myśl klasyczne (i nie tylko klasyczne) dungeon crawlery. Naszym zadaniem, jak już wyżej wspomniano, jest eksploracja przepastnego lochu najeżonego pułapkami i przeciwnikami. Podczas zmagań możemy powrócić do wioski pełniącej funkcję bazy wypadowej, a tam zaopatrzyć się w użyteczne przedmioty, nawiązać rozmowę z NPC-ami czy otworzyć portale prowadzące do nowych dungeonów. Każdy poziom dungeona składa się z czterech pomniejszych etapów, które należy przejść, by móc kontynuować przygodę, a na sam koniec wieńczy go starcie z bossem. Ostatecznym celem jest uratowanie czterdziestu pięciu mieszkańców wioski, jednak ci ze względu na zaimplementowano elementy roguelike nie zawsze się pojawiają.

Główny bohater nie posługuje się bronią, tylko korzysta z zaklęć. Przed wyprawą do dungeonu możemy wybrać, czy chcemy korzystać z ataków krótko- czy długodystansowych. W trakcie gromadzimy upgrade’y i walutę w postaci żetonów, których użycie wiąże się z rozmaitymi korzyściami. Jeśli jednak zginiemy przed dotarciem do wioski, zgromadzone dobra nam przepadną. Pewnym ułatwieniem przy kolejnych sesjach jest to, że po przejściu każdego etapu (sub-dungeona) otrzymujemy stały upgrade podnoszący potencjał bojowy podopiecznego. 

Wideo - Into the Pit

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper