Brigandine: The Legend of Runersia

Brigandine: The Legend of Runersia

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PS4 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Matrix Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
25.06.2020
Europa:
25.06.2020
Producent:
Matrix Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
25.06.2020
Europa:
25.06.2020

Recenzja redakcji

Brigandine: Legend of Runersia – recenzja. Wojna wszystkich ze wszystkimi
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.0
Brigandine: Legend of Runersia – recenzja. Wojna wszystkich ze wszystkimi
NS PS4

Brigandine: The Legend of Runersia - opis gry

Brigandine: The Legend of Runersia to gra strategiczna z elementami RPG wyprodukowana przez studio Matrix Software. Tytuł został wydany na konsolach Nintendo Switch i PS4. Jest on kontynuacją gry Brigandine: The Legend of Forsena, która ukazała się pierwotnie pod koniec lat 90. na PlayStation 1. 

Akcja gry rozgrywa się na kontynencie Runersia stworzonym w zamierzchłej przeszłości przez Boga Run. Niegdyś pojawiło się na nim pięć Kamieni Many, które od tego czasu towarzyszą stale ludzkości. Ich cudowne właściwości posłużyły na przestrzeni historii do wykucia specjalnego rodzaju ekwipunku zwanego Brigandine, który z kolei stał się podstawowym wyposażeniem zakonów Rycerzy Run. Produkcja Matrix Software opowiada o rywalizacji o przywództwo na kontynencie między sześcioma państwami różniącymi się kulturą, ustrojami itd. Pięć posiada dostęp do wspomnianych Kamieni, jedno z nich nie. Przed rozpoczęciem zmagań wybieramy, nad którą stroną konfliktu chcemy przejąć dowództwo i poprowadzić ją do zwycięstwa.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Brigandine: The Legend of Runersia to strategia turowa, w której batalie toczą się na mapach pokrytych heksami. Do dyspozycji mamy dziesiątki jednostek - zarówno rycerzy, jak i potwory, które możemy wykorzystywać do naszych potrzeb. Dużą rolę w trakcie kampanii odgrywa mana - energia będąca źródłem siły w świecie gry. Mana pozwala przyzywać potwory do pomocy i dokonywać zmian w armii. Im więcej baz mamy pod kontrolą, tym więcej many trafia na nasze konto.

Zmagania składają się z dwóch faz. Pierwsza to faza organizacyjna, w trakcie której przygotowujemy armię do bitwy. Możemy wówczas zmienić postaciom profesje, przyzwać potwory do pomocy, wykonywać opcjonalne questy, zmieniać pozycje wojsk na mapie itd. Druga faza to natomiast sama bitwa.

Głównym wariantem rozgrywki jest kampania, ale oprócz tego twórcy zaimplementowali także tryb z wyzwaniami.

Za fabułę Brigandine: The Legend of Runersia odpowiada Kenji Terada, autor scenariuszy do Final Fantasy I-III. Przy grze udzielali się również Tenpei Sato (muzyka) i Raita Kazama (ilustracje; wcześniej m.in. Xenoblade Chronicles). 

Wideo - Brigandine: The Legend of Runersia

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper