Project Sylpheed

Project Sylpheed

6,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

X360 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
28.09.2006
Europa:
29.06.2007
Polska:
29.06.2007
Producent:
Game Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
28.09.2006
Europa:
29.06.2007
Polska:
29.06.2007

Project Sylpheed - opis gry

Project Sylpheed to strzelanina wyprodukowana przez japońskie studio Game Arts i wydana w Europie przez Microsoft. Tytuł ukazał się tylko na Xboxie 360. Był on kontynuacją Silpheed: The Lost Planet z PlayStation 2.

Project Sylpheed rozgrywa się w dalekiej przyszłości, a konkretnie w roku 2632. W uniwersum gry upłynęło już pięćset lat od czasu gdy ludzkość opuściła układ słoneczny i zaczęła podbijać kosmos. W sumie udało się skolonizować jedenaście nowych systemów planetarnych. Z czasem zaczęły się jednak pojawiać grupy, które buntowały się przeciwko zwierzchnictwu Ziemi. Razem tworzą one organizację ADAN Freedom Alliance. Historia koncentruje się na trójce przyjaciół. Są to Katana Faraway, Ellen Bernstein oraz Margras Mason należących do Terra Central Armed Forces, czyli sił walczących z ADAN. Po jednym z incydentów dochodzi do rozdźwięku w grupie i Mason postanawia się przyłączyć do rebeliantów.

W odróżnieniu od poprzednich części, które były bardziej tradycyjnymi shmupami (scrollowanymi strzelaninami), Project Sylpheed jest w pełni trójwymiarowe. Kampania składa się z łącznie szesnastu misji, w trakcie których musimy wykonywać rozmaite zadania, np. niszczyć wskazane cele lub brać udział w eskorcie. Oprócz wytycznych obowiązkowych są też te opcjonalne.

Na początku kampanii otrzymujemy pewną ilość broni: rakiet, laserów, bomb, dział itd. Są one skromne, ale z czasem ulega to zmianie. Arsenał rozbudowujemy spełniając określone warunki lub kupując go za specjalne punkty. Liczba punktów, jakie zostają nam przyznane, zależy od takich czynników jak liczba zniszczonych jednostek nieprzyjaciela, czas zakończenia misji czy to, ile wykonaliśmy wytycznych opcjonalnych.

Po zakończeniu kampanii odblokowujemy tryb New Game Plus, w którym możemy zaliczyć te same misji z dotychczas zdobytym uzbrojeniem. Oprócz szesnastu misji fabularnych udostępniono zostało też sześć dodatkowych jak dlc. Project Sylpheed nie posiada multiplayera.

Wideo - Project Sylpheed

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper