DarkStar One: Broken Alliance

DarkStar One: Broken Alliance

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ascaron Entertainement
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
18.06.2010
Europa:
18.06.2010
Producent:
Ascaron Entertainement
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
18.06.2010
Europa:
18.06.2010

DarkStar One: Broken Alliance - opis gry

DarkStar One: Broken Alliance to gra strategiczna z elementami RPG wyprodukowana przez firmę Ascaron Entertainment i wydana przez Kalypso Media. Tytuł ukazał się na Xboxie 360. Broken Alliance to zmodyfikowana wersja DarkStar One, gry, która ukazała się na PC kilka lat wcześniej.

Fabuła - DarkStar One: Broken Alliance

Fabuła gry kręci się wokół postaci Kayrona Jarvisa, którego ojciec został zamordowany przez nieznanych najemników. Główny bohater postanawia go pomścić i odszukać zabójców. W spadku otrzymuje on tytułowy DarkStar One, statek kosmiczny, który został skonstruowany dzięki technologiom należącym do tajemniczej zaawansowanej cywilizacyjnie pradawnej rasy.

Rozgrywka - DarkStar One: Broken Alliance

Lwią część czasu podczas grania spędzamy właśnie w DarkStar One. Dzięki statkowi kosmicznemu i tutejszej otwartej strukturze możemy odwiedzać różne systemy planetarne (tych jest ponad trzysta) i podejmować się wykonania rozmaitych zadań. Zadania można podzielić na te fabularne, które musimy wykonać jeśli chcemy przejść grę, oraz opcjonalne. Wraz z postępami rozwijamy sześć atrybutów, które mają wpływ na to, jak reaguje na nas (wszech)świat. Jeśli na przykład rozwijamy się w takich dziedzinach jak handel, wówczas zwiększamy ryzyko, że zaatakują nas piraci, z kolei konsekwencją bycia piratem jest zamknięcie przed nami bardziej rozwiniętych portów.

Ważnym elementem rozgrywki jest poszukiwanie artefaktów, za pomocą których modyfikujemy nasz statek kosmiczny, co pozwala zamontować w nim chociażby lepsze uzbrojenie. Artefakty można znaleźć na przykład na asteroidach. Integralną częścią rozgrywki jest również walka (polegająca na strzelaniu do wrogich jednostek) i handel (znalezione przez nas przedmioty mają różną wartość w odwiedzanych portach), jednak te aspekty rozgrywki nie są przesadnie rozbudowane.

Co warto dodać, gra działa w sześćdziesięciu klatach na sekundę.

Wideo - DarkStar One: Broken Alliance

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper