Tom Clancy's H.A.W.X.

Tom Clancy's H.A.W.X.

7,0
51 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS3 6.7
X360 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Romania
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Strategiczna,   Symulacja
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
03.03.2009
Europa:
06.03.2009
Polska:
06.03.2009
Producent:
Ubisoft Romania
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Strategiczna,   Symulacja
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
03.03.2009
Europa:
06.03.2009
Polska:
06.03.2009

Tom Clancy's H.A.W.X. - opis gry

Tom Clancy's H.A.W.X. jest strzelaniną arcade wyprodukowaną przez studio Ubisoft Romania i wydaną przez Ubisoft w marcu 2009 na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. W H.A.W.X. gracz zasiada w kokpicie samolotu, biorąc udział w powietrznych bitwach.

Fabuła w Tom Clancy's H.A.W.X. jest bardzo prosta, a widniejący w tytule pisarz Tom Clancy za nią nie odpowiadał. Jego nazwisko na pudełku symbolizuje tylko mariaż z innymi dziełami, pisarza - Ghost Recon oraz EndWar, w uniwersum których rozgrywa się akcja tego tytułu. Gracz rozpoczyna przygodę w 2014 roku jako członek tytułowej elitarnej eskadry („High Altitude Warfare Xperimental”), jednak pomimo wielu sukcesów główny bohater gry, David Crenshaw, zostaje zwolniony. Prywatna agencja militarna Artemis przygarnia pilota pod swoje skrzydła i od tej pory Crenshaw wykonuje dla nich zlecenia. Najczęściej sprowadza się to do wspierania NATO i ONZ w ich misjach, jednak w późniejszej fazie gry ugrupowanie separatystyczne Las Trinidad gromadzi odpowiednie środki, by skierować H.A.W.X. przeciwko Stanom Zjednoczonym.

 

Każdy samolot opisują trzy statystyki: prędkość, zwrotność oraz pancerz. Poza nimi dodatkowo przyznawane są gwiazdki za skuteczność przeciw powietrznym lub naziemnym celom, a także specjalne charakterystyki, typu zmniejszona wykrywalność przez radar, czy zwiększona przestrzeń na rakiety. Statystyki znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, dzięki czemu przesiadka z wolnego Harriera do bardzo szybkiego YF-12 robi dużą różnicę. Każdy istotny cel opatrzony jest żółtą ramką z jego nazwą, kondycją i odległością - wszystko co musi zrobić gracz, to zbliżyć się na odpowiedni dystans, nacelować, i w momencie gdy zaświeci się na czerwono – otworzyć ogień. Ambitni gracze mogą spróbować zniszczyć wroga nielimitowanym działkiem pokładowym, jednak zestrzelenie zeń kogokolwiek nie jest proste. Na bardziej zaawansowanych graczy czeka również opcja „off mode” który oddala kamerę do szerokiego planu. Oprócz kampanii, którą można rozegrać w kooperacji online z drugim graczem, produkcja Ubisoft Romania oferuje również sieciowy tryb multiplayer.

 

Oprawa graficzna w Tom Clancy's H.A.W.X. przedstawia się przeciętnie i znacznie lepiej wypada strona audio - autorem doskonałej ścieżki dźwiękowej jest Tom Salta, znany dzięki kilku odsłonom Ghost Recon.

Wideo - Tom Clancy's H.A.W.X.

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper