Silpheed: The Lost Planet

Silpheed: The Lost Planet

5,0
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Treasure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
21.09.2000
Europa:
11.05.2001
Producent:
Treasure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
21.09.2000
Europa:
11.05.2001

Silpheed: The Lost Planet - opis gry

Silpheed: The Lost Planet to scrollowana strzelanka (tzw. shmup) wyprodukowana przez dwa zasłużone japońskiestudia - Game Arts i specjalizujące się w gatunku Treasure. Gra była kontynuacją wydanego na Sega Mega-CD Silpheed.

500 lat minęło odkąd ludzkość zaczęła podbijać kosmos. Po drodze zdarzały się wprawdzie pomniejsze konflikty oraz niepokoje, lecz z grubsza zawsze kończyły się one nastaniem epoki pokoju i nieskrępowanego rozwoju. Tym razem jednak sytuacja jest poważniejsza. 31 lat po zakończeniu wojny domowej, Solont, 11 planetę skolonizowaną przez człowieka, atakuje potężny przeciwnik z dalekich zakamarków wszechświata, a jedyną siłą zdolną go powstrzymać jest Silpheed Squadron, specjalny oddział pilotów wyposażonych w najnowocześniejszą technologię. Od powodzenia ich misji zależy los ludzkości.

 

Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki wybieramy jakie bronie podpiąć naszemu statkowi kosmicznemu - wybrać możemy dwie, jedna na lewą stronę, druga na prawą. Twórcy przygotowali niemałą ilość zabawek (także osłon), toteż gracz ma spore pole do popisu w dziedzinie kustomizacji. Czego można się spodziewać po produkcji Treasure, w grze nie brakuje bossów i sub-bossów - wielu z nich posiada przy tym znaczące gabaryty.

 

Unikalną cechą Silpheed: The Lost Planet jest system combosów, w którym znaczenie ma odległość w jakiej zostanie zniszczony przeciwnik. Zdobycz punktowa może zostać pomnożona nawet przez 16. Żyłowanie wyników wpływa nie tylko na satysfakcję, ale daje również wymierne korzyści. Pod koniec poziomu, jeśli zdobędziemy dużą liczbę punktów, otrzymamy bonusowo jeszcze lepszy sprzęt

 

O czym warto wspomnieć, zachodnia wersja gry była bardziej dopieszczona względem japońskiego oryginału. Dodano do niej sterowanie gałkami, wibracje i poprawiono framerate.

Wideo - Silpheed: The Lost Planet

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper