Sid Meier's Civilization Revolution

Sid Meier's Civilization Revolution

6,9
44 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.4
X360 7.3
DS 6.8
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Firaxis Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.06.2008
Europa:
13.06.2008
Polska:
23.07.2008
Producent:
Firaxis Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.06.2008
Europa:
13.06.2008
Polska:
23.07.2008

Sid Meier's Civilization Revolution - opis gry

Sid Meier's Civilization Revolution to strategia turowa wyprodukowana przez amerykańskie studio Firaxis Games i wydana przez 2K Games. Tytuł powstał z myślą o konsolach. Ukazał się na PlayStation 3, Xbox 360, NDS-ie oraz urządzeniach mobilnych.

Gra rozpoczyna się 4000 lat p.n.e. Zmagania rozpoczynamy z jednym osadnikiem znajdującym się pośrodku niczego. Ów osadnik może założyć miasto, które, w zależności od otoczenia, zacznie parać się uprawami, handlem lub produkcją (budynków, jednostek). Z czasem natkniemy się na inne wioski z barbarzyńcami lub przyjaźnie nastawionymi ludźmi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Z biegiem czasu oczywiście miasta się rozbudowują (im więcej budynków, tym większa produktywność), można sformować armię (skupiając się na obronie bądź ofensywie), rozwijać naukę, kulturę itd. By wygrać, musimy osiągnąć pewien cel w jednej z czterech dziedzin. Zdobyć wszystkie stolice rywali i utrzymać je przez jedną kolejkę, zbudować dwadzieścia cudów świata, zdobyć 20 tysięcy sztuk złota i stworzyć Bank Światowy albo wybudować statek kosmiczny i udać się w ekspedycję do Alpha Centauri. Gdy będziemy jednak blisko któregoś z tych osiągnięć, rywale wypowiedzą nam wojnę.

Do wyboru mamy szesnaście krajów/cywilizacji. Każda z nich posiada jakąś unikalną cechę (perka), która przydaje się podczas rozgrywki, oraz często także specjalne jednostki. Wraz z postępami otrzymujemy dostęp do nowych, lepszych zdolności.

Civilization Revolution to strategia turowa. Jedna tura to określona liczba lat - początkowo sto, lecz w czasach współczesnych i przyszłości tylko dwa. Ilustruje to szybsze tempo życia na przestrzeni historii ludzkości.

Gra oprócz trybu singlowego posiada funkcje sieciowe i multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Grać można przeciw komuś w pojedynkę, w zespole, a do tego dochodzą także internetowe rankingi.

Wideo - Sid Meier's Civilization Revolution

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper