SimCity DS

SimCity DS

6,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Aki Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.02.2007
Europa:
22.06.2007
Polska:
22.06.2007
Producent:
Aki Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.02.2007
Europa:
22.06.2007
Polska:
22.06.2007

SimCity DS - opis gry

SimCity DS to strategia ekonomiczna wyprodukowana przez Aki Corporation i wydana przez Electronic Arts. Tytuł powstał z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Pod niektórymi względami bazował on na SimCity 3000.

W SimCity DS, podobnie jak w poprzednich częściach serii, wchodzimy w buty burmistrza, który zarządza miastem - początkowo niewielkim, ale z czasem rozwijającym się. Zmagania rozpoczynamy od wyboru poletka/regionu, w którym znajdzie się nasze miasto, oraz jednego z pięciu doradców pomagających w podejmowaniu ważkich decyzji.

W trakcie zabawy czeka na nas cała masa wyzwań. Musimy radzić sobie np. z wszelkiej maści katastrofami (są to nie tylko trzęsienia ziemi i pożary, ale także ataki wielkiej małpy albo inwazje UFO) oraz utrzymywać dobre relacje z mieszkańcami. Ci swoją drogą często dostarczają nam petycji dopominając się modyfikacji polityki, przykładowo obniżki podatków tudzież wybudowania jakiegoś konkretnego obiektu. Za spełnianie życzeń obywateli otrzymujemy nagrody.

Budynki/obiekty w różny sposób podnoszą jakość życia w mieście, ale, po pierwsze, do funkcjonowania potrzebują elektryczności i wody, a po drugie - do części z nich otrzymujemy dostęp dopiero, gdy przeznaczamy stosowną sumę pieniędzy na badania i rozwój (na efekt trzeba będzie jednak poczekać).

Gra korzysta w różny sposób z funkcji konsoli. Na górnym ekranie obserwujemy miasto (pojawiają się na nim także wycinki przydatnych informacji z gazet), a na dolnym dostępny jest interfejs obsługiwany za pomocą stylusa. Ponadto możemy też używać mikrofonu (do gaszenia pożarów) i funkcji Wi-Fi. Umożliwiają one kontaktowania się z innymi burmistrzami, czyli graczami. Wysyłając listy otrzymujemy dostęp do monumentów, które można postawić w mieście.

Wideo - SimCity DS

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper