Black & White 2

Black & White 2

8,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lionhead Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
04.10.2005
Europa:
07.10.2005
Polska:
14.10.2005
Producent:
Lionhead Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
04.10.2005
Europa:
07.10.2005
Polska:
14.10.2005

Black & White 2 - opis gry

Black & White 2 to gra strategiczna pozwalająca wcielić się w rolę boga. Za jej produkcję odpowiadało brytyjskie Lionhead Studios, a za wydanie Electronic Arts. Tytuł ukazał się tylko na komputerach osobistych (Windows i Mac OS X).

Podobnie jak poprzednia część, “dwójka” pozwala nam się wcielić w boga. Nie jest to jednak bóg wszechmogący - jego pomyślność zależy bowiem od wyznawców. Podczas rozgrywki wchodzimy w interakcję ze światem za pomocą kursora w kształcie dłoni. Możemy w ten sposób przenosić rozmaite obiekty, wpływać na nie, wskazywać je innym itd. Jako bóg możemy też czynić cuda, lecz do tego potrzebujemy energii otrzymywanej dzięki modłom wyznawców. W B&W2 pojawia się patent, za sprawą którego zasłynął pierwowzór - system dający nam swobodę wyboru tego czy chcemy być dobrym, czy złym bóstwem, co potem wpływa na różne aspekty rozgrywki i tutejszego świata. Oczywiście jest też możliwość zajęcia mniej jednoznacznych pozycji i bycia bardziej neutralnym bóstwem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nasze główne zadanie to zdobywanie kolejnych wyznawców i rywalizacja z innymi ludami. Nasze ‘plemię’ przypomina akurat starożytnych Greków. Z ludźmi zamieszkującymi tutejszy świat można postępować różnie - pomóc im rozbudowywać wioski i pomnażać dobrobyt, rządzić strachem, czynić wspomniane cuda i nie tylko. Warto jednak pamiętać, że wyznawcy na dłuższą metę nudzą się tymi samymi sztuczkami.

Na uwagę zasługują chowańcy, wielkie humanoidalne stworzenia, które są de facto naszymi wysłannikami na ziemi. Względem pierwowzoru zmieniono nieco sposób uczenia ich nowych rzeczy. Teraz bowiem nie trzeba powtarzać pewnych czynności, by chowaniec wbił sobie je do głowy. Wystarczy im je ‘kupić’. Poza tym wysłannikami bóstwa mogą być też zwykli ludzie, którym da się przypisać jakieś konkretne zadania. Np. kiedy my kierujemy inwazją na włości nieprzyjaciela, inni mogą w tym czasie parać się rolnictwem.

Jeśli chodzi o zmiany, to oprócz większego rozmachu na uwagę zasługuje np. obecność HUD-a przedstawiającego na ekranie różne użyteczne informacje i interfejs ograniczający używanie przycisków do minimum.

Wideo - Black & White 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper