Populous: The Beginning

Populous: The Beginning

7,5
46 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PSone 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bullfrog Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
37 godzin
Premiery
Świat:
03.1999
Europa:
1999
Producent:
Bullfrog Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
37 godzin
Premiery
Świat:
03.1999
Europa:
1999

Populous: The Beginning - opis gry

Populous: The Beginning to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez Bullfrog Productions i wydana przez Electronic Arts na komputery osobiste i PlayStation. Gra była trzecią częścią serii Populous, ale wydarzenia w niej przedstawione rozgrywały się przed tymi ukazanymi w poprzednikach.

Akcja toczy się w układzie planetarnym złożonym z dwudziestu kilku planet. W Populous: The Beginning przejmujemy kontrolę nad szamanką, która ma dwa cele: poprowadzić swój lud do zwycięstwa i zyskać boskie atrybuty.

Podczas rozgrywki bezpośrednio kontrolujemy tylko szamankę, reszcie wydajemy polecenia. W odróżnieniu od wielu innych strategii czasu rzeczywistego nie ma tu tradycyjnego zarządzania surowcami. Surowiec jest w zasadzie tylko jeden - drewno służące do budowania kolejnych budynków o tym lub innym zastosowaniu. Rozbudowa sprawia, że mamy coraz więcej podkomendnych. Jest to bardzo ważnie, ponieważ sednem produkcji Bullfrog jest prowadzenie wojen.

Szamanka posiada do dyspozycji wiele zaklęć (typowo ofensywnych lub o innym charakterze, np. wpływających na geografię terenu) - część jest dostępnych już na początku danej misji, a część można zdobyć w jej trakcie. Niektóre czary są bardziej przydatne, inne mniej, jedne stają się niedostępne po użyciu, drugie wymagają czasu żeby ponownie dało się je odpalić. Pomimo tego potencjału bojowego nasza podopieczna nie jest jednak w stanie wygrywać wojen w pojedynkę. Lud musi być z głową zarządzany. Potrzebna jest zdrowa równowaga między budowniczymi, wojownikami, kapłanami, którzy mogą nawracać nieprzyjaciół, oraz szpiegami wysyłanymi by zbierać cenne informacje (przydatnymi gdy “mgła wojny” uniemożliwia podejrzenie wrogiego plemienia).

Kampania składa się z ponad dwudziestu misji, a jeśli nie czujemy się na siłach możemy zajrzeć do rozbudowanego tutoriala z wieloma przydatnymi informacjami nt. rozgrywki. Wersja PeCetowa posiadała ponadto multiplayer dla maksymalnie czterech osób, który umożliwiał prowadzenie potyczek przez internet.

Wideo - Populous: The Beginning

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper