Lemmings (1991)

Lemmings (1991)

8,1
49 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
NES 8.0
SNES 6.8
SMD 9.0
SMS -
AMIGA 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DMA Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992
Producent:
DMA Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992

Lemmings (1991) - opis gry

Lemmings to gra logiczno-zręcznościowa wydana m.in. na komputery PC i Amiga, SNES-a, Mega Drive, NES-a oraz Sege Master System, w której gracz kieruje grupką tytułowych istot próbując przeprowadzić je bez szwanku przez najeżone pułapkami plansze. Za produkcję odpowiadało studio DMA Design, twórcy serii Grand Theft Auto. Lemingi odniosły wielki sukces i zdobyły dużą popularność, która zaowocowała licznymi kontynuacjami.

W produkcji DMA Design przygotowano pewną liczbę leveli, które podzielono na cztery stopnie trudności. Każdy z nich składa się z grubsza z tych samych elementów - wejścia, wyjścia, zniszczalnych obiektów, niezniszczalnych obiektów, przeszkód (typu rozpadliny) oraz pułapek. Zadanie jest proste - musimy poprowadzić do wyjścia wyznaczony procent zielonowłosych ludzików zwanych lemingami. Każdy leming, jeśli nie wyznaczymy mu zadania, będzie bezrefleksyjnie parł przed siebie bez znaczenia czy przed nim znajduje się coś niebezpiecznego. Sposobów by kopnąć w kalendarz jest sporo, a jakby tego było mało towarzyszy nam jeszcze licznik odmierzający czas.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Na każdym poziomie dysponujemy odgórnie narzuconą liczbą lemingów, przy czym mogą się one posługiwać kilkoma umiejętnościami niezbędnymi, by poczynić postęp. Jest to więc potrafiący się wspinać Climber, używający parasolki jako spadochronu Floater, działający niczym kamikaze Bomber, blokujący przejście Blocker, Builder posiadający zdolność budowania schodów oraz Basher, Miner i Digger - trzy ostatnie typy to lemingi specjalizujące się w kopaniu. Wszelkie funkcje wyznaczamy podopiecznym w czasie rzeczywistym, co oznacza, że nie mamy specjalnie dużo czasu, żeby namyślić się nad kolejnym krokiem. Działać trzeba szybko.

 

Gra posiada tryb multiplayer dla dwóch graczy, w którym wydarzenia śledzimy na split-screenie. Każdy ma swoje lemingi, a specjalnie z myślą o wieloosobowej rozgrywce przygotowano nieobecne w singlu levele.

Wideo - Lemmings (1991)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper