Polybius

Polybius

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PS4 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Llamasoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
09.05.2017
Europa:
10.05.2017
Producent:
Llamasoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
09.05.2017
Europa:
10.05.2017

Polybius - opis gry

Polybius to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez studio Llamasoft. Tytuł ukazał się na PC i PlayStation 4 w dystrybucji cyfrowej i korzystał z gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR.

Nazwa Polybius nawiązuje do miejskiej legendy z czasów tzw. złotej ery automatów. Istniejąca wówczas rzekomo gra o tej samej nazwie miała doprowadzać do bójek między bywalcami salonów (tak była dobra) tudzież powodować bezsenność, halucynacje, a nawet amnezję. Według wspomnianej legendy miesiąc po pojawieniu się automatu z grą zniknął on w tajemniczych okolicznościach, w co miał być nawet zamieszany amerykański rząd.

Dalsza część tekstu pod wideo

Studio Llamasoft podjęło próbę powołania do życia legendy. Polybius to gra zręcznościowa, w której zasiadamy za sterami futurystycznego pojazdu i pędzimy na złamanie karku przez wirtualną rzeczywistość przywodzącą na myśl popularny film Tron z 1982 roku.

Zasady są bardzo proste - nasz pojazd musi przejechać z punktu A do punktu B w jednym kawałku. Jeśli nam się uda ta sztuka, przechodzimy do następnego poziomu (łącznie jest ich ponad pięćdziesiąt). Zadanie jednak utrudniają ogromne prędkości z jakimi sunie się nasza maszyna. Podczas rozgrywki zalecane jest przejeżdżanie przez bramy, które zwiększają mnożnik punktów, lecz za cenę rozpędzenia pojazdu jeszcze bardziej, co utrudnia pokonywanie przeszkód znajdujących się na trasie przejazdu (pewnym ułatwieniem jest możliwość wystrzeliwania pocisków). Na standardowych ustawieniach przejście levelu nagradzane jest otrzymaniem trzech nowych osłon poszerzających dla nas margines błędu.

Co warto dodać, gra działa w 120 klatkach na sekundę nawet na standardowym modelu PlayStation 4. Posiadacze stosownych telewizorów mogą również włączyć tryb 3D.

Wideo - Polybius

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper