Megaton Rainfall

Megaton Rainfall

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PS4 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pentadimensional Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
17.10.2017
Europa:
17.10.2017
Producent:
Pentadimensional Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
17.10.2017
Europa:
17.10.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Megaton Rainfall (PS4/VR)
5.5
Recenzja: Megaton Rainfall (PS4/VR)
PS4

Megaton Rainfall - opis gry

Megaton Rainfall to gra akcji wyprodukowana i wydana przez niezależne studio
Pentadimensional Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i komputerach w obu przypadkach oferując tryb wirtualnej rzeczywistości. Przed premierą był on wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przy okazji branżowych imprez.

Fabuła Megaton Rainfall ma charakter bardziej pretekstowy. Gra pozwala nam się wcielić w podróżującego między wymiarami superbohatera, który próbuje odeprzeć inwazję wrogiej obcej cywilizacji. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Na uwagę zasługuje zwłaszcza fakt, iż nasz podopieczny jest nieśmiertelny - wrogowie nie mogą go zabić, ale mogą za to przetrzebić ludzkość, na co nie możemy pozwolić. Podczas zmagań walczyć musimy więc tak, żeby nieprzyjaciel nie dokonał zbyt wielkich zniszczeń. Na drodze staną nam przeciwnicy różnego rodzaju, których charakterystyka wymaga podejmowania rozmaitych działań. Mogą to być chociażby ryjące pod budynkami mechaniczne robaki czy statki posiadające kamuflaż upodabniający je do miejskich obiektów (każdy przeciwnik ma jakiś słaby punkt). Jednocześnie superbohater, którym kierujemy, dysponuje kilkoma umiejętnościami: strzela plazmą, laserami (bardziej precyzyjny atak), potrafi zatrzymywać czas (przydaje się zwłaszcza podczas walk ze znacznie przeważającymi siłami wroga) tudzież latać z prędkością przekraczającą prędkość światła.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kampania składa się z misji, które odnajdujemy przemieszczając się po świecie gry. W tym kontekście warto wspomnieć, że sceną dla naszych działań jest nie tylko cała Ziemia - oprócz tego możemy też latać po kosmosie (a nawet opuścić układ słoneczny) i odwiedzać również inne planety.

Obie wersje gry można ogrywać w goglach wirtualnej rzeczywistości, choć ich posiadanie nie jest wymagane.

Wideo - Megaton Rainfall

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper