Policenauts

Policenauts

7,8
24 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
09.02.1996
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
09.02.1996

Policenauts - opis gry

Policenauts to japońska gra przygodowa wyprodukowana przez Konami. Autorem jej scenariusza i reżyserem był Hideo Kojima, twórca serii Metal Gear/Metal Gear Solid. Tytuł ukazał się (między innymi) na PlayStation i Saturnie w 1996 roku. W 2008 roku cyfrowa wersja Policenauts trafiła na japoński PS Store.

Policenauts (z perspektywy daty wydania gry) zabiera nas w nie aż tak daleką przyszłość. W 2010 roku ludzkość zbudowała pierwszą pozaziemską kolonię -- Beyond Coast -- i zadecydowała, że wymaga ona ochrony. Zadanie otrzymuje pięciu najlepszych policjantów na świecie: Gates Becker ze Scotland Yardu, Sadaoki Tokugawa z Japonii, Salvatore Toscanini z Nowego Jorku, a także pochodzący z Los Angeles Jonathan Ingram oraz jego najlepszy przyjaciel Ed Brown. Podczas pozaziemskiego rutynowego patrolu dochodzi do nieszczęścia - skafander Jonathana zostaje uszkodzony, a on sam ginie w kosmosie. A przynajmniej tak się wszystkim przez długi czas wydaje. Mija ponad dwadzieścia lat, a Ingram zostaje cudownie odnaleziony w swojej kapsule. Miewa się świetnie - żyje i ani trochę się nie postarzał.

Gracz wcieli się właśnie w postać Jonathana próbującego sobie na nowo ułożyć życie zakładając agencję detektywistyczną na Ziemi. Jego zadaniem będzie rozwikłać tajemnicę śmierci byłej żony, której drugi mąż zaginął wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach. Pomoże mu w tym podstarzały Ed.

Policenauts to przygodówka, w której akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Podczas rozgrywki poruszamy kursorem (można używać myszy) wchodząc w interakcję z elementami otoczenia lub napotkanymi postaciami. Podobnie jak w Snatcherze, zaimplementowano tutaj sekcje zręcznościowe (wersja na Saturna wykorzystuje nawet lightguna) polegające na odstrzeleniu wszystkich atakujących nas bandziorów. Ingram będzie też musiał czasami rozwiązać zagadki, np. rozbroić bombę korzystając z nadsyłanych instrukcji.

Policenauts było jednym z prekursorów w kwestii zastosowana voice-actingu w grach. Posiadacze PlayStation mogli liczyć na różne easter eggi w postaci zabawnych dialogów, jeśli na swoich kartach pamięci posiadali save’y z dating sima Tokimeki Memorial.

Wideo - Policenauts

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper