Atlantis: Zapomniane Opowieści

Atlantis: Zapomniane Opowieści

7,9
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PSone 7.8
SAT -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cryo
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
1997
Europa:
1997
Producent:
Cryo
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
1997
Europa:
1997

Atlantis: Zapomniane Opowieści - opis gry

Atlantis: Zapomniane Opowieści jest grą przygodową stworzoną przez Cryo Interactive, a wydaną przez Dreamcatcher Interactive, Interplay Entertainment oraz Cryo Interactive na Playstation, Segę Saturn oraz PC w 1997 roku. Wersja PC doczekała się polonizacji, za jej dystrybucję odpowiadał CD Projekt.

Akcja gry dzieje się na mitycznej wyspie Atlantydzie. Egzystuje tam wysoko rozwinięta cywilizacja, którą włada królowa Rhea. Gracz wciela się w żołnierza o imieniu Seth, który w nagrodę za dotychczasową służbę dostaje awans do elitarnego oddziału Towarzyszy Królowej, trudniącego się jej ochroną. Gdy przybywa do pałacu, okazuje się że władczyni zniknęła; prawdopodobnie została porwana. Seth postanawia rozwikłać tajemnicę zaginięcia, rozpoczyna własne śledztwo.

The Lost Tales to dość tradycyjna gra przygodowa. Akcję w niej obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, podobnie jak w serii Myst i wielu innych podobnych tytułach. W produkcji Cryo uwagę zwraca natomiast interfejs - podczas rozgrywki nie kierujemy kursorem, mamy pełną swobodę obracania głową głównego bohatera (wersja z Saturna, podobnie jak PeCetowa, korzysta z myszki; takiej możliwości nie ma na PlayStation). Wejście w interakcję z obiektem/elementem otoczenia lub inną postacią dokonuje się poprzez umieszczenie go/jej pośrodku ekranu.

Wiele wyzwań, jakie na nas czekają, to chleb powszedni przygodówek. Większość z nich to zagadki logiczne polegające na użyciu właściwego przedmiotu we właściwym miejscu. Wiele z nich jest przy tym bardzo abstrakcyjnych, wymagając od nas solidnego główkowania.

Zagadki to jednak nie wszystko. W niektórych sytuacjach musimy także reagować szybko na rozgrywające się wydarzenia, np. wtedy gdy Setha gonią strażnicy.

Podczas przygody odwiedzimy pięć kontynentów i natkniemy się na około pięćdziesiąt postaci.

Atlantis doczekał się czterech kontynuacji, jednak w opinii wielu graczy oraz recenzentów, żadna z nich nie dorównała jakością pierwowzorowi.

Wideo - Atlantis: Zapomniane Opowieści

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper