Snatcher

Snatcher

8,0
12 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
12.02.1996
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
12.02.1996

Snatcher - opis gry

Snatcher to gra przygodowa wyprodukowana przez Konami m.in. na PlayStation i Segę Saturn. Za jej scenariusz odpowiada Hideo Kojima, twórca serii Metal Gear/Metal Gear Solid. Zlokalizowana na zachodnie rynki wersja (oficjalnie) ukazała się tylko na Segę Genesis z przystawką Mega-CD.

Akcja gry rozgrywa się w futurystycznym Neo Kobe. Jest rok 2047 (japońska wersja różni się pod tym względem), minęło pół wieku od katastrofy, która wytrzebiła połowę ziemskiej populacji, w powietrzu czuć narastające szaleństwo. Ludzkość mierzy się z poważnym kryzysem, którego sprawcą jest tajemnicza forma życia. Jej przedstawicieli nazywa się snatcherami, ponieważ porywają (“snatch”) ludzi i zajmują ich miejsce w społeczeństwie. Gracz wciela się w postać Gilliana Seeda, który pracuje dla J.U.N.K.E.R., specjalnego policyjnego oddziału przeciwdziałającego złodziejom tożsamości. Jego zadaniem będzie dowiedzieć się, skąd pochodzą i jaki jest ich cel.

Wydarzenia w grze śledzimy z perspektywy pierwszej osoby, a podczas rozgrywki towarzyszy nam menu pozwalające na interakcję z otoczeniem. Do wyboru są między innymi opcje Look, Investigate, Talk, Ask oraz Move - ich prawidłowe użycie może przyczynić się do zdobycia cennych informacji lub przedmiotów posuwających historię naprzód. Sprawdzić da się niemal wszystko, co znajdziemy w zasięgu wzroku. Wiele możliwości oferuje również konwersacja - z napotkanymi postaciami rozmawiać możemy na wiele różnych tematów. Śledztwo urozmaicają czasami zagadki i strzelaniny. Gillianowi towarzyszy też robot Metal Gear. Dzięki niemu można się komunikować z innymi (za pomocą wideotelefonu) lub zapisać stan gry.

Snatcher cieszył się bardzo dobrą opinią, zyskując status gry kultowej. Przyczyniła się do tego zwłaszcza doskonała fabuła poruszająca wiele ważkich wątków.

Wideo - Snatcher

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper