The Neverhood

The Neverhood

8,4
28 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.6
PSone 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Neverhood
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
10.1996
Producent:
The Neverhood
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
10.1996

The Neverhood - opis gry

The Neverhood to przygodówka point-and-click wyprodukowana przez studio o tej samej nazwie i wydana przez DreamWorks Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz PlayStation (ta druga wersja tylko w Japonii).

Głównym bohaterem gry jest Klaymen, plastelinowy ludek, który pewnego dnia budzi się w dziwnej krainie o nazwie Neverhood. Niestety, jest ona wyludniona, toteż nasz podopieczny musi dowiedzieć się, co się mogło stać. W tym celu kolekcjonuje specjalne dyski stopniowo zdradzające mu całą intrygę.

 

Unikalną cechą The Neverhood jest styl graficzny - postacie i obiekty sprawiają tu bowiem wrażenie jakby były wykonane z plasteliny. Przeważnie śledzimy przygody Klaymena z perspektywy trzeciej osoby, ale od czasu do czasu mamy też sposobność spojrzenia na świat jego oczami. W takich przypadku swoboda ruchów jest jednak ograniczona.

 

Gra jest przygodówką point-and-click, choć pod pewnymi względami odbiega od niektórych najpopularniejszych przedstawicieli tego gatunku. Przede wszystkim nie ma tu inwentarza. Innymi słowy, nie zajmujemy się szukaniem przedmiotów i taszczeniem ich w odpowiednie miejsce. Zamiast tego nacisk położono na innego rodzaju łamigłówki i sposoby ich rozwiązywania: przełączanie dźwigni, zapamiętywanie informacji, dedukcję itd. Zmysł obserwacji bardzo się podczas rozgrywki przydaje. Wiele odnalezionych na naszej drodze przedmiotów bywa wskazówką mówiącą, co należy robić dalej. Czasami idzie to nawet tak daleko, że warto sobie niektóre szczegóły notować, by zmniejszyć ryzyko zacięcia się w dalszych częściach historii.

 

Co warto dodać, świat gry nie jest zbyt wielki i można ją przejść stosunkowo szybko, ale replayability zwiększa obecność więcej niż jednego zakończenia.

Wideo - The Neverhood

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych