Pokemon Red/Blue

Pokemon Red/Blue

9,0
41 oceny

Ocena wg platformy:

GBC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
49 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.02.1996
Europa:
05.10.1999
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
49 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.02.1996
Europa:
05.10.1999

Pokemon Red/Blue - opis gry

Pokemon Red/Blue jest grą jRPG stworzoną przez studio Game Freak oraz wydaną przez firmę Nintendo. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych produkcji na konsolkę GameBoy.

Głównym bohaterem gry jest młody trener Pokemonów, któremu sami nadajemy imię. Jego celem jest złapanie wszystkich stworków (ich liczba wynosi 151) oraz zostanie Mistrzem Ligii Pokemon. Na swojej drodze spotyka wszelakich trenerów, Ośmiu Liderów regionu Kanto, złą organizację Team Rocket czy swojego rywala, którego imię też wybieramy na samym początku gry.

Rozgrywka w Pokemon Red/Blue przypomina typowe jRPG - zwiedzamy różne miejsca (miasta, las, jaskinię, itp.), wchodzimy w interakcje z NPC, kupujemy w sklepach przedmioty oraz walczymy. Walki są rozgrywane w turach i każda z nich kończy się wykonaniem ataku, użyciu jakiegoś przedmiotu czy wycofaniem stworka z pola walki. Za wygraną otrzymuje się doświadczenie (dzięki niemu podnoszą się statystyki i poznaje się nowe ataki) oraz pieniądze (to drugie dostaje się tylko po potyczce z trenerem). Maksymalnie każdy trener może posiadać sześciu podopiecznych - reszta stworzonek jest przechowywana w komputerze, do którego mamy dostęp w Pokemon Center (miejsce, w którym możemy leczyć Pokemony).

Łapanie Pokemonów odbywa się poprzez użycie specjalnego przedmiotu, zwanego Pokeball (jest pięć rodzaji: Pokeball, Great Ball, Ultra Ball, Safari Ball i Master Ball). Możemy łapać tylko dzikie stworki, które spotykamy na ścieżkach między miastami, w lasach, itp.. Ich ewolucje zależą od poziomu doświadczenia, użycia jakiegoś przedmiotu oraz wymiany z drugim graczem poprzez połączenie dwóch GameBoyów specjalnym kabelkiem. Tak samo obaj gracze mogą ze sobą stoczyć pojedynek.

Pomimo obecności pewnych bugów, gra została bardzo dobrze przyjęta i do dziś jest jedną z rozpoznawalnych gier na konsolce GameBoy. Sukces Red/Blue spowodował pojawienie się ulepszonej wersji (Pokemon Yellow) oraz kolejnych części tegoż uniwersum.

Wideo - Pokemon Red/Blue

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper