Pokemon Crystal

Pokemon Crystal

8,8
8 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.7
GBC 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
14.12.2000
Europa:
02.11.2001
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
14.12.2000
Europa:
02.11.2001

Pokemon Crystal - opis gry

Pokemon Crystal to japońska gra RPG stworzona przez studio Game Freak i wydana przez Nintendo na konsolę przenośną Game Boy Color w 2000 roku i rok później w pozostałych częściach świata. W 2018 roku gra została wydana na konsoli 3DS. Jest to ulepszona wersja gier Pokemon Gold/Silver.

Pokemon Crystal to trzecia gra i ostateczna wersja drugiej generacji Pokemonów, stanowiąca poprawioną wersję gier Gold i Silver. Gra nie różni się od swoich poprzedników w poważniejszym stopniu, wprowadzono jedynie kilka pomniejszych zmian i poprawek. Wśród nich są oczywiście odmienne legendarne Pokemony. Zmian było jednak na tyle dużo, że to właśnie Pokemon Crystal jest najczęściej wskazywane jako najlepszy wybór dla graczy chcących po raz pierwszy zapoznać się z tą generacją kieszonkowych potworów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gracz wciela się w trenera Pokemon, rozpoczynającego swą drogę, której celem jest zostanie niekwestionowanym Mistrzem Pokemon. Lokacją startową jest wprowadzony w tej generacji region Johto, gdzie młody trener realizuje swój cel, pokonując kolejne Gymy i zmierzając ku elitarnej czwórce. Po ukończeniu tej części gry istnieje również możliwość odwiedzenia regionu Kanto, znanego z pierwszej generacji Pokemonów, czyli gier Red, Blue i Yellow. W tym regionie również możemy pokonać liderów Poke Gymów i zwyciężyć elitarną czwórkę, zaś na końcu gracza czeka walka z Redem - bohaterem Pokemon Red/Blue.

Wideo - Pokemon Crystal

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper