Pokemon Yellow Version

Pokemon Yellow Version

8,8
29 oceny

Ocena wg platformy:

VC 8.3
GBC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
42.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.09.1998
Europa:
16.06.2000
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
42.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.09.1998
Europa:
16.06.2000

Pokemon Yellow Version - opis gry

Pokemon Yellow Version to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Game Freak i wydana przez Nintendo. Yellow Version to zmodyfikowana wersja Pokemon Red/Blue, czyli pierwszych odsłon popularnego cyklu. Tytuł ukazał się na Game Boyu, co więcej, grywalny był on też na Game Boy Color robiąc użytek z funkcji konsoli (kolorowa grafika). Udostępniono go też na Virtual Console (3DS).

Akcja gry, podobnie jak w przypadku Red/Blue, rozgrywa się w regionie Kanto. Założenia są zasadniczo te same, choć sam bieg fabuły został w pewnych miejscach zmodyfikowany. Dla przykładu gra czerpie pewne rzeczy z serialu anime. Rozgrywkę rozpoczynamy jako początkujący trener z jednym podopiecznym, Pikachu, a naszym zadaniem jest złapać wszystkie pokemony oraz piąć się w hierarchii trenerów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka, podobnie jak fabuła, nie uległa znaczącym zmianom. Pokemon Yellow to klasyczny japoński eRPeG, w którym akcję obserwujemy z perspektywy lotu ptaka. Gameplay można podzielić na dwie główne części: eksplorację oraz (turowe) walki. Podczas eksploracji możemy na przykład wchodzić w interakcję z innymi mieszkańcami tego świata lub szukać pokemonów. To drugie wymaga spełnienia określonych warunków. Stworka, którego chcemy złapać, musimy spotkać w określonych okolicznościach, a następnie stoczyć z nimi pojedynek. W trakcie walki nie walczy trener, lecz wybrany pokemon. Przeciwnika należy osłabić a następnie użyć pokeballa. Powodzenie czynności zależne jest od liczby HP oraz rodzaju użytego pokeballa.

Novum to obecność Pikachu, który towarzyszy nam w trakcie eksploracji. Z czasem zmienia się jego stosunek do nas - z obojętności na sympatię lub niechęć. W grze dostępna jest też minigierka o nazwie Surfing Pikachu. Żeby w nią zagrać, tytułowy stworek musi się wyuczyć umiejętności Surf.

Wersja na przenośną konsolę robi także użytek z drukarki do Game Boya. Dzięki niej można drukować naklejki z Pokedexa (tutejszej encyklopedii z pokemonami).

Wideo - Pokemon Yellow Version

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper