Final Fantasy Legend II

Final Fantasy Legend II

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

GBC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
14.12.1990
Producent:
Square
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
14.12.1990

Final Fantasy Legend II - opis gry

Final Fantasy Legend II to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square. Tytuł, podobnie jak poprzednia część, ukazał się na Game Boyu (za jego reedycję na Game Boy Color odpowiadał Sunsoft). Była on drugą odsłoną serii SaGa.

Fabuła - Final Fantasy Legend II

Dalsza część tekstu pod wideo

Final Fantasy Legend II opowiada zupełnie nową historię i nie jest kontynuacją poprzedniej części. Historia kręci się wokół legendarnych MAGI, 77 części roztrzaskanej statui bogini Isis. Wszystko rozpoczyna się od sceny z dzieciństwa głównego bohatera, gdy pewnej nocy odwiedza go ojciec i informuje, że na jakiś czas musi wyjechać. Zostawia mu też fragment MAGI i prosi, by go nie zgubił. 

Po latach protagonista postanawia wyruszyć w świat, by odnaleźć zaginionego ojca. Wkrótce dowiaduje się, że należał on do tajnej organizacji Guardians poszukującej części rzeczonego posągu. Jest to jednak dopiero początek jego odkryć. W trakcie swojej podróży, wraz z towarzyszami, pozna on więcej szokujących prawd o świecie, w którym przyszło mu żyć.

Rozgrywka - Final Fantasy Legend II

Rozgrywka w wielu aspektach przypomina poprzednią część. Zmagania rozpoczynamy od wyboru rasy głównego bohatera. Do wyboru jest człowiek, mutant, potwór -- to nowość -- robot. W przypadku każdej z ras inaczej wygląda rozwój. Ludzie korzystają z przedmiotów podnoszących parametry i mają więcej slotów na ekwipunek. Mutantom po wygranym starciu wzrastają niekiedy parametry lub mogą zdobyć (ew. zapomnieć) nową umiejętności. Potwory pożerają mięso pokonanych przeciwników, dzięki czemu są w stanie ewoluować. Parametry robotów zależą natomiast wyłącznie od posiadanego ekwipunku. 

Walki są turowe. W ich trakcie uczestniczą po naszej stronie maksymalnie cztery postacie (od czasu do czasu do naszej drużyny dołączają goście). Tak jak w poprzedniej części ekwipunek i zaklęcia z czasem się zużywają. 

Wydana z myślą o Game Boy Color reedycja nie doczekała się usprawnień typowych dla tej konsoli. Wspomnieć przy tym warto, iż na NDS trafił trójwymiarowy remake Final Fantasy Legend II autorstwa studia Racjin (nie ukazał się jednak oficjalnie poza Japonią). 

Wideo - Final Fantasy Legend II

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper