Pokemon FireRed/LeafGreen

Pokemon FireRed/LeafGreen

8,6
79 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.01.2004
Europa:
01.10.2004
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.01.2004
Europa:
01.10.2004

Pokemon FireRed/LeafGreen - opis gry

Pokemon FireRed/LeafGreen to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio GameFreak i wydana przez Nintendo na Game Boy Advance. Gra była remake’iem pierwszej części, która ukazała się na pierwszym Game Boyu i zapoczątkowała -- bez cienia przesady -- społeczny fenomen wykraczający daleko poza branżę elektronicznej rozrywki.

Akcja gry toczy się w Kanto, jednym z wielu regionów świata, do których zabierają nas kolejne odsłony serii. Wcielamy się tutaj w początkującego trenera tych stworzeń, który, choć zaczyna od zera, wkrótce zaczyna piąć się w hierarchii. Nacisk na fabułę nie jest jednak szczególnie duży.

 

Pod wieloma względami Pokemony przypominają wiele innych jRPG-ów. Grę można podzielić na dwie główne części: eksplorację i walkę. W trakcie tej pierwszej podróżujemy po świecie, wchodzimy w interakcję z napotykanymi NPC-ami oraz -- generalnie -- szukamy nowych podopiecznych. Pod swoje skrzydła możemy ich przygarnąć na dwa sposoby: albo walcząc z innymi trenerami, albo łapiąc dzikiego pokemona. Gdy spełnimy jeden z tych warunków stajemy do walki, a konkretnie staje do niej któryś z naszych pokemonów. Pojedynki toczą się w systemie turowym, który pozbawiony jest udziwnień mogących odstraszyć mniej doświadczonych graczy. Umiejętności używamy wybierając je z listy komend, a gdy wystarczająco osłabimy przeciwnika - używamy pokeballa. Wygrana nagradzana jest punktami doświadczenia, a te pozwalają się rozwijać ‘kieszonkowym potworom’.

 

Remake wiernie bazuje na oryginale, dodając kilka nowych atrakcji: nowy region świata, nowe pokemony oraz możliwość wymiany danych. Używając kabelka (link cable) możemy wymieniać się lub walczyć z innymi graczami (nawet 2vs2). Ale to nie wszystko. Dane wymieniać można także z Pokemon Ruby/Sapphire i Pokemon Colosseum z GameCube’a, co jest niezbędne, jeśli chcemy zdobyć więcej niż 350 pokemonów.

Wideo - Pokemon FireRed/LeafGreen

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper