Metal Gear Solid (Game Boy Color)

Metal Gear Solid (Game Boy Color)

8,1
13 oceny

Ocena wg platformy:

GBC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Skradanka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.04.2000
Europa:
05.05.2000
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Skradanka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.04.2000
Europa:
05.05.2000

Metal Gear Solid (Game Boy Color) - opis gry

Metal Gear Solid (w Japonii Metal Gear: Ghost Babel) to gra action-adventure z naciskiem na skradanie wyprodukowana i wydana przez Konami na Game Boy Color. Wbrew temu co sugeruje tytuł nie była to konwersja gry z PlayStation, ale zupełnie inna historia rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości.

Akcja gry toczy się kilka lat po incydencie ukazanym w Metal Gear Solid z PS/PC. Legendarny żołnierz Solid Snake zostaje ściągnięty z emerytury na kolejną misję przez swojego przełożonego, Roya Campbella. Snake dowiaduje się od niego o tajnym rządowym projekcie o nazwie “Babel”, który zakłada wskrzeszenie projektu Metal Gear. Sęk jednak w tym, że plany prototypu broni wykradła organizacja Gindran Liberation Front. Zadaniem Solidnego Węża jest je odbić.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Pod względem rozgrywki gra przywodzi na myśl pierwsze odsłony Metal Gear (widok z góry), choć twórcy zaimplementowali w niej także kilka bardziej współczesnych rozwiązań. Założenia wyglądają tak samo jak w ‘głównym’ MGS-ie - nasz podopieczny dostaje się do bazy nieprzyjaciela i musi unikać wzroku strażników. Może on m.in. poruszać się w ośmiu kierunkach (tak jak i inne postacie), przyklejać się do ścian, co pozwala mu pokonywać ciasne przejścia, oraz stukać w ściany, dzięki czemu jest w stanie zwrócić uwagę innych. W grze istnieje nawet możliwość podglądania, co dzieje się w niedalekim otoczeniu, poprzez funkcję ‘przesuwania’ ekranu.

 

W odróżnieniu od MGS z PS/PC, gra podzielona jest na oddzielne plansze. Tych jest w sumie trzynaście i po każdej z nich jesteśmy oceniani w zależności od tego, jak nam poszło (potem misje możemy powtarzać). Od czasu do czasu ścieramy się również z bossami. Oprócz trybu fabularnego, który, swoją drogą, był oceniany bardzo dobrze, produkcja Konami oferuje jeszcze dwa dodatkowe tryby: misje VR (jest ich blisko dwieście) oraz multiplayer, w którym rywalizować mogą ze sobą dwie osoby.

Wideo - Metal Gear Solid (Game Boy Color)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper