Metal Gear Solid (Game Boy Color)

Metal Gear Solid (Game Boy Color)

8,1
12 oceny

Ocena wg platformy:

GBC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Skradanka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.04.2000
Europa:
05.05.2000
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Skradanka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.04.2000
Europa:
05.05.2000

Metal Gear Solid (Game Boy Color) - opis gry

Metal Gear Solid (w Japonii Metal Gear: Ghost Babel) to gra action-adventure z naciskiem na skradanie wyprodukowana i wydana przez Konami na Game Boy Color. Wbrew temu co sugeruje tytuł nie była to konwersja gry z PlayStation, ale zupełnie inna historia rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości.

Akcja gry toczy się kilka lat po incydencie ukazanym w Metal Gear Solid z PS/PC. Legendarny żołnierz Solid Snake zostaje ściągnięty z emerytury na kolejną misję przez swojego przełożonego, Roya Campbella. Snake dowiaduje się od niego o tajnym rządowym projekcie o nazwie “Babel”, który zakłada wskrzeszenie projektu Metal Gear. Sęk jednak w tym, że plany prototypu broni wykradła organizacja Gindran Liberation Front. Zadaniem Solidnego Węża jest je odbić.

 

Pod względem rozgrywki gra przywodzi na myśl pierwsze odsłony Metal Gear (widok z góry), choć twórcy zaimplementowali w niej także kilka bardziej współczesnych rozwiązań. Założenia wyglądają tak samo jak w ‘głównym’ MGS-ie - nasz podopieczny dostaje się do bazy nieprzyjaciela i musi unikać wzroku strażników. Może on m.in. poruszać się w ośmiu kierunkach (tak jak i inne postacie), przyklejać się do ścian, co pozwala mu pokonywać ciasne przejścia, oraz stukać w ściany, dzięki czemu jest w stanie zwrócić uwagę innych. W grze istnieje nawet możliwość podglądania, co dzieje się w niedalekim otoczeniu, poprzez funkcję ‘przesuwania’ ekranu.

 

W odróżnieniu od MGS z PS/PC, gra podzielona jest na oddzielne plansze. Tych jest w sumie trzynaście i po każdej z nich jesteśmy oceniani w zależności od tego, jak nam poszło (potem misje możemy powtarzać). Od czasu do czasu ścieramy się również z bossami. Oprócz trybu fabularnego, który, swoją drogą, był oceniany bardzo dobrze, produkcja Konami oferuje jeszcze dwa dodatkowe tryby: misje VR (jest ich blisko dwieście) oraz multiplayer, w którym rywalizować mogą ze sobą dwie osoby.

Wideo - Metal Gear Solid (Game Boy Color)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper