PixelJunk Monsters

PixelJunk Monsters

6,6
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Q-Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.12.2007
Europa:
24.01.2008
Producent:
Q-Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.12.2007
Europa:
24.01.2008

PixelJunk Monsters - opis gry

PixelJunk Monsters to gra strategiczna typu tower-defense wyprodukowana przez studio Q-Games i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się pierwotnie na PlayStation 3, natomiast jego rozbudowane wersje (Deluxe i Ultimate) trafiły także na inne sprzęty.

W grze kontrolujemy tak zwanego Tikimana, który musi ochraniać swoją bazę. Oczywiście, jak to bywa w produkcjach typu tower defense, nasz podopieczny nie może wziąć wszystkich spraw w swoje ręce i wytrzebić każdego, kogo napotka. Zamiast tego musimy budować wieże, do czego służą okoliczne drzewa. Po drodze zgarniamy również monety oraz diamenty. Służą one do innych celów: za monety kupujemy nowe wieże, a za świecidełka rozbudowujemy ich możliwości (w czterech kategoriach). By przejść level, musimy zniszczyć określoną liczbę fal potworów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Z czasem otrzymujemy dostęp do nowych wież posiadających inne funkcje, które przydają się z tej racji, że potwory także mogą mieć różne asy w rękawie. Niektóre mogą atakować tylko ‘naziemne’ jednostki, inne powietrzne, a jeszcze inne i te, i te. Do tego dochodzą także wieże dysponujące atakami zwykłymi i magicznymi. Generalnie ich efektywność wzrasta, jeśli Tikiman jest w pobliżu, dlatego zalecane, by pojawiać się w różnych sekcjach planszy. Obecność ‘głównego bohatera’ wpływa ponadto na ilość przyznawanego doświadczenia. Ów doświadczenie, podobnie jak kasa, pozwala rozbudowywać możliwości naszych jednostek.

Gra posiada w sumie 21 plansz, a oprócz trybu dla jednego gracza PixelJunk Monsters oferuje także multiplayer dla dwóch osób (kooperacja). Dodatek o nazwie Encore, który ukazał się po premierze, zwiększał dodatkowo zawartość produkcji mi.n o kilkanaście kolejnych plansz.

Wideo - PixelJunk Monsters

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper