Pier Solar HD

Pier Solar HD

5,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 5.0
XONE 8.0
Wii U -
PS3 -
DC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
WaterMelon
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
30.09.2014
Europa:
30.09.2014
Producent:
WaterMelon
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
30.09.2014
Europa:
30.09.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Pier Solar and the Great Architects (PS4)
3.5
Recenzja: Pier Solar and the Great Architects (PS4)
PS4

Pier Solar HD - opis gry

Pier Solar HD to gra starająca się odwzorować styl oldskulowych japońskich RPG-ów. Za produkcję odpowiadało niezależne studio WaterMelon, które pierwszą wersję tego tytułu wydało na Segę Mega Drive jako homebrew. Remaster HD powstał już z myślą o PlayStation 3, PlayStation 4, Xboxie One, Wii U, DC oraz PC.

Historia kręci się wokół trójki przyjaciół. Hoston, główny bohater, to młody botanik. Edessot to genialny mechanik wywodzący się z bogatej rodziny, a Alina jest silną dziewczyną po przejściach (w młodości została adoptowana i teraz stara się zdobyć uznanie przyszywanego ojca). Punktem wyjścia dla ich przygody jest choroba ojca protagonisty, co sprawia, że Hoston wraz z pozostałymi wyrusza w świat w celu odnalezienia ziół leczniczych. Będzie to jednak tylko przedsmak całości, bowiem bohaterowie wplączą się w intrygę pozwalającą poznać prawdę o Pier Solar i tzw. “wielkich architektach”.

Twórcy reklamowali swoją grę jako największego 16-bitowego jRPG-a. W wersji na Mega Drive został on bowiem wydany na niestandardowym 64-megowym cartridge’u. Pier Solar HD oferuje główny wątek na ponad 50 godzin, ponad 300 lokacji oraz 800 NPC-ów zamieszkujących uniwersum stworzone przez WaterMelon.

Pier Solar, w swojej oryginalnej oraz zremasterowanej wersji, może się pochwalić systemem walki przywodzącym na myśl klasyki gatunku jRPG. Mamy tu do czynienia ze standardowymi turowymi starciami, w których udział bierze maksymalnie pięciu podopiecznych. Zaimplementowane rozwiązania, według twórców, pozwalają kreować nam wymyślne strategie, używać kontrataków, technik specjalnych i nie tylko. Rozwój podopiecznych przebiega natomiast bez udziwnień - za zwycięskie walki otrzymujemy punkty doświadczenia, a te owocują nabywaniem kolejnych zdolności. Fani oldskulowych produkcji tego typu powinni poczuć się jak ryby w wodzie.

Warto wspomnieć, że gra posiada również niekrótką ścieżkę dźwiękową - całość zajmuje aż cztery płyty CD.

Wideo - Pier Solar HD

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper