Disgaea D2: A Brighter Darkness

Disgaea D2: A Brighter Darkness

6,6
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
20.03.2013
Europa:
27.09.2013
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
20.03.2013
Europa:
27.09.2013

Disgaea D2: A Brighter Darkness - opis gry

Disgaea D2: A Brighter Darkness to strategia turowa wyprodukowana przez studio Nippon Ichi na PlayStation 3. Gra jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części serii, czyli Disgaea: Hour of Darkness, i została wydana w celu uczczenia jej 10. urodzin.

Disgaea D2 to bezpośredni sequel pierwszej części, toteż pojawią się w nim bohaterowie świetnie znani fanom serii. Wróci więc Laharl, który w następstwie wydarzeń przedstawionych w “jedynce” stał się nowym panem zaświatów. Punktem wyjścia dla nowej historii będzie intrygą jaką knują demony niezadowolone z jego rządów. Przyczyną narastającego buntu są między innymi dziwne kwiaty, w które zaczęły obrastać piekielne czeluście. Spowodują one, że Laharl pewnego poranka obudzi się pod postacią dziewczyny, a i inni na własnej skórze odczują ich specyficzne działanie.

 

W grze pojawią się -- oprócz głównego bohatera oryginału -- także Etna, Flonne i wielu innych. Nie zabraknie wielu nowych postaci, a także znajomych z innych odsłon serii (np. z “czwórki”).

 

Podstawy gameplayu nie uległy zmianie, tzn. Disgaea D2 wciąż jest strategią turową, w której walki toczą się na arenach podzielonych na pola. Poszczególne jednostki nasze i jednostki wroga zajmują po jedno takie pole. Pewnym novum w swoim czasie (odróżniającym tytuł Nippon Ichi od innych reprezentantów gatunku) była umiejętność rzucania podkomendnymi, co mogło pozwolić im na przeprowadzenie efektywniejszej ofensywy lub na zatrzymanie nacierającego przeciwnika.

 

Jedną z nowości w Disgaea D2 jest możliwość ujeżdżania potworów podczas walki, co daje dostęp do nowych umiejętności. Pojawi się Cheat Shop, który pozwoli na pewne modyfikacje systemu, np. będziemy mogli zmniejszyć o połowę wielkość otrzymywanego zwykłego doświadczenia, ale zamiast tego otrzymywać więcej doświadczenia odpowiedzialnego za rozwój skilli. Developer dodał też nowy typ broni - książkę - oraz ulepszył edytor postaci. Możemy wybrać w nim typ osobowości rzutujący na formę podczas bitew.

 

W grze znajdą się poza tym zabawne scenki, które możemy odpalić w trakcie potyczek po spełnieniu odpowiednich warunków. Pojawi się Demon Dojo pozwalające rozwijać umiejętności postaci, a zamek Laharla i tym razem posłuży za bazę wypadową.

Wideo - Disgaea D2: A Brighter Darkness

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper