Phantasy Star Online

Phantasy Star Online

7,6
28 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
XBOX 7.0
GC 6.5
DC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
45 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.12.2000
Europa:
23.02.2001
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
45 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.12.2000
Europa:
23.02.2001

Phantasy Star Online - opis gry

Phantasy Star Online to japońska gra RPG wyprodukowana przez Sonic Team i wydana przez Segę na Dreamcasta, komputery osobiste, GameCube’a i Xboxa (te dwie ostatnie wersje zawierały ‘podstawkę’ oraz dodatek, czyli drugi epizod historii). Tytuł zapisał się w historii jako pierwszy sieciowy eRPeG konsolowy.

Planeta, na której dotychczas egzystowała ludzkość ulega zniszczeniu. Aby znaleźć nowy dom, przedsięwzięty zostaje tzw. “Pioneer Project”. Pierwszy próbnik Pioneer 1 trafia na planetę zwaną Ragol, dając początek misji mającej ujarzmić nowy świat. W tym czasie wybudowane zostaje baza, Central Dome. Po siedmiu latach Pioneer 2 dostarcza większość ocalałych z katastrofy. Niestety, z planetą zaczyna dziać się coś niedobrego, czego dowodem są tajemnicze wstrząsy. Jeszcze gorzej, że po załodze P1 nie ma śladu.

Rozgrywkę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci. Wybrać możemy płeć (wpływa lekko na statystyki), profesję (trzy do wyboru) oraz rasę (ludzie, androidy oraz ‘nowi ludzie’ przypominający nieco elfy) - każda ze swoimi wadami i zaletami.

Grać można w trybie offline i online. W tym pierwszym rzecz polega na pokonywaniu kolejnych miejscówek, których znajdziemy cztery. Na ich końcu czyha ostatni boss. Oprócz głównego wątku nie brakuje tu również pobocznych questów z gildii, które nie tylko pozwalają zdobyć różne użyteczne przedmioty, ale także poznać głębiej fabułę. W trybie online można z kolei razem współpracować i rywalizować biorąc ze sobą trzech graczy (lub dołączając do innej czteroosobowej grupy). Komunikacja odbywa się na trzy sposoby - za pomocą symboli, gotowych krótkich tekstów wybieranych z poziomu menusów lub klawiatury.

PSO doczekało się trzech ‘kontynuacji’. Był to epizod drugi, który dostarczył tryb Challenge Mode (wyzwania) i nowy wątek fabularny, epizod trzeci będący karcianką (tylko GameCube) oraz epizod czwarty, który nie ukazał się na konsolach.

Wideo - Phantasy Star Online

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper