Phantasy Star

Phantasy Star

6,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 5.0
SMS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
20.12.1987
Europa:
1988
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
20.12.1987
Europa:
1988

Phantasy Star - opis gry

Phantasy Star to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Segę. Tytuł pierwotnie ukazał się na Master System, a następnie został przeniesiony również na inne platformy - Mega Drive (tylko Japonia), Saturn, PlayStation 2 (kompilacja czterech części serii) oraz Wii (Virtual Console). Phantasy Star -- obok Final Fantasy i Dragon Questa -- uchodzi za jeden z fundamentalnych tytułów dla całego gatunku.

Akcja pierwszej części Phantasy Star toczy się w układzie planetarnym zwanym Algol. Składa się on z trzech planet: Palmy wypełnionej bujną roślinnością, pustynnej Motavii i lodowej Dezoris. Całością rządzi król Lassic, początkowo miłosierny władca, który po przejściu na nową wiarę zmienia się nie do poznania. Lassic rządzi systemem Algol żelazną ręką, eliminując wszystkich podnoszących bunt. Jedną z takich rebelii wszczyna niejaki Nero, ale zostaje ona spacyfikowana. Jeszcze przed wyzionięciem ducha prosi swoją siostrę, by ta odnalazła niejakiego Odina, który ma jej pomóc w dalszych zmaganiach z tyranem. W tym momencie do akcji wkraczamy my.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Główną bohaterką jest Alis, siostra wspomnianego Nero. Rzecz dość niezwykła, bo w momencie wydania gry kobieta w roli wiodącej postaci była sporym powiewem świeżości. Pod względem rozgrywki Phantasy Star nie odstaje szczególnie od Final Fantasy i Dragon Questa oferując turowy system walki i losowe pojedynki. To, czym PS wyróżniało się na tle konkurencji, to jednak ładniejsza oprawa graficzna, bardziej złożony wątek fabularny i bohaterowie nie będący czymś w rodzaju zwykłych avatarów gracza.

 

W trakcie przygody podróżujemy po świecie gry, wchodzimy w interakcję z NPC-ami, odwiedzamy dungeony, walczymy itd. Podczas pojedynków i eksploracji lochów wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Zwycięstwa nagradzane są punktami doświadczenia, które w efekcie pozwalają rozwijać się naszym podopiecznym. Ich potencjał można też zwiększyć nabywając nowe bronie. Unikalnym elementem jest komenda pozwalająca nawiązać rozmowę z oponentem. Niestety, bywa ona rzadko przydatna, co sprawiło, iż w kolejnych częściach twórcy ją wyrugowali.

Wideo - Phantasy Star

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper