Final Fantasy Crystal Chronicles

Final Fantasy Crystal Chronicles

7,3
20 oceny

Ocena wg platformy:

GC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.08.2003
Europa:
12.03.2004
Polska:
02.04.2004
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.08.2003
Europa:
12.03.2004
Polska:
02.04.2004

Final Fantasy Crystal Chronicles - opis gry

Final Fantasy: Crystal Chronicles jest RPG-iem stworzonym przez Square Enix. Gra pojawiła się na Nintendo GameCube w 2004 roku. Charakterystyczną cechą jest możliwość wykorzystania przy niej Game Boy Advance w trybie wieloosobowym.

Final Fantasy: Crystal Chronicles wykorzystuje action-erpegową mechanikę zabawy. Gameplay podzielony jest na dwa główne segmenty: pierwszym jest eksploracja lokacji. Postacie gracza podróżują po mapie świata i po szczegółowo oddanych planszach, przedstawiających miasta czy lochy. Drugim segmentem jest walka. W trakcie starć nie dochodzi do przeniesienia zawodników na oddzielną arenę. Potyczki odbywają się w tej samej przestrzeni co normalna eksploracja. Batalie prowadzone są w czasie rzeczywistym i mają zręcznościowy charakter - ważny jest dobry refleks. Oprócz niego istotną rolę odgrywają wyuczone przez zawodników w drużynie umiejętności oraz posiadane statystyki. W Final Fantasy: Crystal Chronicles istnieje możliwość zabawy z innymi graczami w trybie wieloosobowym. By bawić się wspólnie należy wykorzystać konsole Game Boy Advance jako kontrolery podłączone do GameCube'a (poprzez specjalny kabel). Każdy handheld działa w takim przypadku jako osobisty ekran wyświetlający posiadane statystyki prowadzonego bohatera. Gracze mogą w ten sposób również korzystać z menusów, nie zaburzając przebiegu starcia.

Świat przedstawiony w role-playu Square Enix został przykryty tajemniczym i trującym gazem, zwanym "miasmą". Miasta chronione są od wpływu śmiercionośnego gazu poprzez kryształy, które generują barierę ochronną wokół osad. Niestety ochrona trwa tylko przez rok. Po 12 miesiącach śmiałkowie muszą wybrać się na ekspedycję w celu znalezienia nowych kryształów i właśnie przed takim zadaniem staje drużyna prowadzona przez gracza.

Tytuł został pozytywnie przyjęty przez dziennikarzy. Gra była chwalona za estetyczną oprawę graficzną oraz muzyczną. Wg danych podanych przez Nintendo i Square Enix Final Fantasy Crystal Chronicles rozeszło się na całym świecie w ilości ponad 1,3 mln sztuk.

Wideo - Final Fantasy Crystal Chronicles

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper