Elemental Gimmick Gear

Elemental Gimmick Gear

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

DC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Birthday
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.05.1999
Producent:
Birthday
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.05.1999

Elemental Gimmick Gear - opis gry

Elemental Gimmick Gear to gra action-adventure wyprodukowana przez japońskie studio Birthday i zlokalizowana przez Vatical Entertainment. Tytuł ukazał się na Sedze Dreamcast. Pod względem rozgrywki przypominał on dwuwymiarowe odsłony serii The Legend of Zelda.

Akcja toczy się w świecie o nazwie Tolkion. Podczas ekspedycji naukowej z ruin znajdujących się pośród dżungli wydobyty zostaje dziwny robot w kształcie jaja. W jego środku znajduje się natomiast śpiący człowiek, którego naukowcom, pomimo wielu prób, nie udaje się wybudzić. Mija sto lat. Nikomu nie udało się przez ten czas odkryć prawdy o robocie nazwanym Elemental Gimmick Gear (EGG) i śpiącym w nim człowieku, ale wieloletnie eksperymenty nad znaleziskiem przyczyniły się do rozwoju technologicznego w Tolkion. Niestety, pokój kończy się gdy spod ziemi wokół ruin wydobywają się wielkie macki, które niszczą wszystko na swojej drodze. Akurat traf chce, że w tym samym czasie wybudza się też postać z robota. Nie pamięta on ani kim jest, ani skąd się wziął.

 

W EGG wcielamy się właśnie w gościa z amnezją, niejakiego Sleepera, który musi odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed kilku tysięcy lat i o samym sobie. A konkretnie sterujemy jego ‘jajowatym’ robotem. Rozgrywka mocno przypomina klasyczne dwuwymiarowe odsłony The Legend of Zelda. Na początku maszyna ma pewne podstawowe zdolności, ale z czasem pojawiają się nowe. Do uderzenia piąchą, obrotu i wystrzeliwania łapy służącej do chwytania będących normalnie poza naszym zasięgiem obiektów dochodzą np. zaklęcia. W trakcie przygody napotykamy też różne przedmioty, które zwiększają potencjał robota (umożliwiając mu chociażby przenoszenie bloków).

 

Sednem gameplayu jest pokonywanie kolejnych, połączonych ze sobą dungeonów. W grze odwiedzimy poza nimi tylko dwa miasta. Na naszej drodze rozmieszczono sporo zagadek wymagających nie tylko posiadania odpowiednich umiejętności, ale również zręczności. Wzorem Zeldy nie brakuje tu również starć z bossami. Ci wymagają znalezienia odpowiedniej strategii. Pojedynki z nimi, co ciekawe, w przeciwieństwie do eksploracji odbywają się w pełnym 3D.

Wideo - Elemental Gimmick Gear

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper