Persona 4 Arena Ultimax

Persona 4 Arena Ultimax

6,4
15 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 6.0
PS3 6.5
X360 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.08.2014
Europa:
21.11.2014
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.08.2014
Europa:
21.11.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Persona 4 Arena Ultimax (PS3)
8.5
Recenzja: Persona 4 Arena Ultimax (PS3)

Persona 4 Arena Ultimax - opis gry

Persona 4 Arena Ultimax to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Arc System Works i wydana w Europie przez Segę. Tytuł ukazał się najpierw na automatach, a następnie trafił na konsole i komputery. Ultimax to bezpośrednia kontynuacja Persona 4 Arena.

Kontynuacji rozgrywa się zaledwie tydzień po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze. Miejscem akcji jest fikcyjne japońskie miasto o nazwie Inaba, które zostało odcięte od świata przez czerwoną mgłę. Nowością w Ultimax jest pojawienie się postaci z Persony 3. Główny wątek fabularny jest podzielony przede wszystkim na dwie główne części - tą skupiającą się na bohaterach P3 i tą przedstawiającą nam zmagania postaci z P4.

Dalsza część tekstu pod wideo

System walki nie uległ dużym zmianom względem pierwowzoru. Produkcja Arc System Works to klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, która zapożycza pewne elementy z serii RPG Atlusa. Postacie mogą tu np. korzystać podczas walki z person albo nakładać swoimi atakami negatywne statusy, jak trucizna.

W sequelu pojawia się osiem nowych postaci - między innymi Yukari, Junpei, Ken Amada czy Margaret. Wszyscy posiadają oczywiście wachlarz unikalnych dla siebie umiejętności, w tym widowiskowe techniki specjalne. Nowością jest patent o nazwie S-Hold, który pozwala zwiększyć siłę ataków (poprzez ‘naładowanie’ ich), oraz ‘cienie’, sobowtóry zwykłych postaci, które są ich bardziej skillowymi odpowiednikami. Styl walki w takich przypadkach ulega znaczącej zmianie bardziej kładąc nacisk na zdolności ofensywne podopiecznego. Warte odnotowania jest również to, że szybciej zapełnia się pasek SP pozwalający odpalać specjalne umiejętności.

Gra posiada cztery ‘kampanie’ fabularne - jedna dla bohaterów P3, jedna dla bohaterów P4, tryb fabularny z pierwszej części i historia skupiająca się na perypetiach Tohru Adachiego dostępna jako dlc. Ciekawym bonusem jest tryb Golden Arena, który czerpie inspiracje z dungeon crawlingu obecnego w głównych odsłonach serii. Pozwala on przeczesywać lochy i nawiązywać relacje z innymi (social linki), co wpływa na rozwój postaci.

Wideo - Persona 4 Arena Ultimax

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper