Operation Wolf

Operation Wolf

6,5
21 oceny

Ocena wg platformy:

NES 6.7
SMS -
AMIGA 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
03.1989
Europa:
1989
Producent:
Taito
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
03.1989
Europa:
1989

Operation Wolf - opis gry

Operation Wolf to strzelanina wyprodukowana i wydana przez Taito. Tytuł ukazał się początkowo na automatach, a następnie został przeniesiony także na inne platformy, między innymi Nintendo Entertainment System, Sega Master System czy komputery Amiga. Gra korzystała z light guna.

W Operation Wolf gracz wciela się w członka oddziału specjalnego, którego zadaniem jest odbić zakładników z rąk wrogiego imperium. Na przejście czeka sześć poziomów, których akcja rozgrywa się w takich lokacjach jak dżungla, wioska, obóz koncentracyjny czy lotnisko.

 

Używając tradycyjnego kontrolera lub light guna dziesiątkujemy siły nieprzyjaciela. Zadanie polega na rozpirzeniu stosownej ilości żołnierzy, czołgów, jeepów, helikopterów itd. Atakowani jesteśmy wszystkim czym popadnie, ale nasz podopieczny też nie jest bezbronny. Do dyspozycji ma zwykły karabin maszynowy i granaty. Wszystkie te dobra [amunicja] są wprawdzie limitowane, ale zapasy da się uzupełnić demolując beczki, skrzynie i ostrzeliwując pojawiające się tu i ówdzie zwierzęta. Dodatkowo pewnym ułatwieniem może być power-up, który zwiększa siłę ognia na dziesięć sekund.

 

W przypadku dwóch ostatnich poziomów rozgrywkę urozmaica pojawienie się wspomnianych zakładników. Wtedy musimy skoncentrować się nie tylko na rozwałce, ale także na ochronie. Im więcej ich uratujemy, tym pokaźniejszy bonus otrzymamy.

 

O stanie zdrowia podopiecznego informuje pasek energii znajdujący się na dole ekranu. Kurczy się on ilekroć obrażenia otrzymamy my lub zakładnik, a regeneruje gdy zaliczymy poziom. Gra nie należy do najłatwiejszych pod słońcem, jednak gdzieniegdzie możemy napotkać specjalne przedmioty które po zestrzeleniu zwiększają naszą odporność.

Wideo - Operation Wolf

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper