The Guardian Legend

The Guardian Legend

7,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Compile
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
05.02.1988
Europa:
1990
Producent:
Compile
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
05.02.1988
Europa:
1990

The Guardian Legend - opis gry

The Guardian Legend to gra zręcznościowa wyprodukowana przez japońskie studio Compile (poprzednika Compile Heart) i wydana w Europie przez Nintendo na konsolę Nintendo Entertainment System. Tytuł był kontynuacją Guardic, który w 1986 roku ukazał się na komputerach MSX.

W The Guardian Legend wcielamy się w postać robota, a konkretnie aerobota, strażnika ludzkości. Naszym zadaniem jest infiltracja i zniszczenie Naju, wielkiego obiektu przypominającego planetę, który został pchnięty przez rasę wrogo nastawionych kosmitów w kierunku Ziemi, co grozi jej totalnym rozpirzeniem.

 

Produkcja Compile łączy cechy dwóch gatunków. W zależności od naszej lokalizacji na Naju rozgrywka ulega zmianie. Aerobot przyjmuje humanoidalną postać gdy eksploruje powierzchnię Naju, a gdy zapuszcza się wewnątrz obiektu przemienia się w statek kosmiczny. O stanie zdrowia podopiecznego informuje zielony wskaźnik znajdujący się na dole ekranu. Kurczy się on ilekroć otrzymamy obrażenia, ale energię można zregenerować zbierając specjalne przedmioty. Twórcy oddali do naszej dyspozycji różne bronie, a poza tym podczas zmagań możemy znaleźć chipy, które pozwalają zmodyfikować uzbrojenie aerobota, co zwiększa jego potencjał bojowy.

 

Sekcje skupiające się na eksploracji nazywają się Labyrinth i akcję obserwujemy wówczas z kamery zawieszonej nad robotem. Jego zadaniem jest przemierzanie licznych korytarzy Naju i znalezieniu dziesięciu urządzeń zdolnych zainicjować proces autodestrukcji. W międzyczasie walczymy z próbującymi do tego nie dopuścić przeciwnikami, a także zbieramy informacje rzucające więcej światła na fabułę. Druga część gry, zwana Dungeon, przypomina shmupa. Kierujemy statkiem poruszającym się w górę ekranu, przebijamy się przez niezliczone zastępy nieprzyjaciół, a na końcu walczymy z dużym bossem. Zaliczenie tych wyzwań otwiera dostęp do nowych pomieszczeń.

Wideo - The Guardian Legend

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper