Sengoku Basara: Samurai Heroes

Sengoku Basara: Samurai Heroes

7,7
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.8
Wii 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
244 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.07.2010
Europa:
15.10.2010
Polska:
15.10.2010
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
244 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.07.2010
Europa:
15.10.2010
Polska:
15.10.2010

Sengoku Basara: Samurai Heroes - opis gry

Sengoku Basara: Samurai Heroes to gra akcji (slasher) w klimatach feudalnej Japonii wyprodukowana i wydana przez Capcom na Wii oraz PlayStation 3. Tytuł był trzecią odsłoną serii Sengoku Basara.

Sengoku Basara to główny konkurent serii Dynasty Warriors od Koei Tecmo. Założenia obu gier są w zasadzie takie same - nasz podopieczny bądź podopieczna, który/która jest postacią historyczną, trafia na pola bitew gdzie zmaga się licznymi armiami nieprzyjaciela oraz ich dowódcami. Akcja toczy się w Japonii w epoce Sengoku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Głównym trybem gry jest Heroes’ Mode. Grać możemy w nim prawie dwudziestoma postaciami. Jest to chociażby Date Masamune, Ieyasu Tokugawa, Sanada Yukimura i Oda Nobunaga. Każdy z bohaterów/bohaterek posiada własną unikalną broń i umiejętności a także historię, która dodatkowo jest nieliniowa zmieniając się w zależności od dokonywanych przez nas wyborów.

Spośród dostępnych dowódców możemy wybrać kogoś, kogo styl najbardziej nam odpowiada. Jedni na przykład dobrze radzą sobie z większymi grupami wrogów, a inni spisują się lepiej przy tych mniejszych (albo w starciach z bossami). Produkcja Capcom posiada też pewne elementy strategicznego planowania, bowiem przed wyruszeniem na pole bitwy otrzymujemy możliwość wyboru, który region zaatakować.

W przypadku zwycięstwa podopieczny/podopieczna otrzymują punkty doświadczenia. Za ich pomocą, tak jak w grach RPG, możemy rozwijać postać, co nie tylko wpływa pozytywnie na jej parametry, ale też dostarcza nowych, bardziej niszczycielskich umiejętności. Do tego dochodzi też zarządzanie ekwipunkiem (nowe bronie otrzymujemy po zakończeniu działań wojennych lub używamy do ich wytworzenia zdobycznych surowców).

Poza trybem fabularnym w grze znajdziemy też Quick Battle, tryb, w którym możemy powtórzyć potyczkę na wybranej odblokowanej planszy, oraz multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Sengoku Basara: Samurai Heroes

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper