Granblue Fantasy Versus

Granblue Fantasy Versus

7,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.02.2020
Europa:
27.03.2020
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.02.2020
Europa:
27.03.2020

Granblue Fantasy Versus - opis gry

Granblue Fantasy Versus to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez studio Arc System Works i wydana w Europie przez Marvelous. Tytuł ukazał się na konsoli PlayStation 4 oraz PC. Powstał on na podstawie popularnej gry RPG z urządzeń przenośnych.

Granblue Fantasy Versus to bijatyka stworzona na podstawie Granblue Fantasy, popularnego RPG-a z urządzeń przenośnych. Na pierwszy rzut oka tytuł wygląda podobnie jak inne produkcje Arc System Works. Twórcy włożyli jednak sporo starań, by stworzyć system walki trafiający zarówno do żółtodziobów nieobeznanych z gatunkiem bijatyk (jak fani pierwowzoru ze smartfonów), jak i weteranów.

Na premierę grę udostępniono jedenaście postaci znanych z oryginalnego Granblue Fantasy (kolejne pojawiały się jako DLC). Co jasne, różne się one charakterystyką i umiejętnościami. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza te drugie. W Versus nasi podopieczni dysponują kilkoma technikami, które można odpalić albo prostą kombinacją klawiszy (dwukrotne wciśnięcie stosownego przycisku), albo bardziej skomplikowaną. Korzyści z tego pierwszego rozwiązania są oczywiste, ale minusem jest to, że dłużej trwa cooldown, czyli czas, jaki musi upłynąć, byśmy ponownie mogli użyć tej samej umiejętności.

Oprócz trybów typowo ‘bijatykowych’ Granblue Fantasy Versus oferuje także tzw. RPG Mode przywodzący trochę na myśl scrollowane action-RPG autorstwa Vanillaware. Jest to tutejszy tryb fabularny, w którym mamy do czynienia z zupełnie nową historią wymyśloną na potrzeby gry. Mając do dyspozycji statek powietrzny Grandcypher podróżujemy po świecie składającym się z rozlicznych latających wysp i zaliczamy kolejne questy. Naszą postać można też ‘usprawniać’, podpinając jej nowe skille lub zmieniając uzbrojenie.

Podczas zmagań w RPG Mode (grać możemy w nim z drugą osobą lub ze sztuczną inteligencją) towarzyszy nam również dziennik (Journal). W nim udostępniono rozliczne informacje o uniwersum Granblue Fantasy oraz galerie z ilustracjami, muzyką itd. 

Wideo - Granblue Fantasy Versus

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych