Yo-Kai Watch

Yo-Kai Watch

7,2
9 oceny

Ocena wg platformy:

NS 4.5
3DS 8.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.07.2013
Europa:
29.04.2016
Polska:
29.04.2016
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.07.2013
Europa:
29.04.2016
Polska:
29.04.2016

Recenzja redakcji

Yo-Kai Watch - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.5
Yo-Kai Watch - recenzja gry

Yo-Kai Watch - opis gry

Yo-Kai Watch to japońska gra RPG pod względem rozgrywki przypominająca nieco popularne Pokemony; za jej produkcję odpowiadało Level-5. Tytuł trafił na 3DS-a, gdzie początkowo nie osiągnął dobrych wyników. Z czasem jednak, tzn. wraz z rozwojem marki, czego przykładem był m.in. serial anime, gra masowa zaczęła trafiać pod strzechy japońskich graczy, przekraczając ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

Gra pozwala nam się wcielić w jedną z dwóch postaci - jest to chłopiec Nate Adams lub dziewczynka Katie Forester. Niezależnie od decyzji punkt wyjścia dla fabuły jest ten sam. Protagonista lub protagonistka podczas poszukiwania owadów w lesie odnajdują tajemniczy przedmiot, który przyzywa przyjaźnie nastawionego ducha imieniem Whisper. Ten wręcza im tytułowe urządzenie, dzięki czemu Nate/Katie są w stanie dojrzeć różne zjawy - zarówno te dobre, jak i sprawiające ludziom przykrości.

Dalsza część tekstu pod wideo

Z nowymi możliwościami kręcimy się po fikcyjnym mieście Springdale szukając duchów, do czego używamy ekranu dotykowego, a także pomagając NPC-om trapionym przez różne problemy. Duchy można kaptować, albo walczyć z nimi. W razie zwycięstwa otrzymujemy medal, dzięki któremu nasza ekipa powiększa się o kolejnego podopiecznego. Zaliczenie fabularnych questów wymaga niekiedy posiadania konkretnego straszydła.

Duchy z czasem wchodzą na wyższy poziom rozwoju. Dzieje się tak po spełnieniu jednego z dwóch warunków, czyli albo po wbiciu na wymagany level, albo dzięki specjalnym przedmiotom. Generalnie rzecz biorąc zjawy dzielą się na osiem rodzajów - każdy ze swoimi wadami i zaletami. Do walk, które toczą się w systemie turowym, wchodzimy z sześcioma podopiecznymi. Komendy wybieramy na touchscreenie.

Poza głównym wątkiem fabularnym w produkcji Level-5 czekają na nas również inne atrakcje. Możemy spróbować wypełnić zadania poboczne, które dają czasami dostęp do potężniejszych duchów, poszukać skarbów w świecie koszmarów, a także spróbować swych sił w minigrach polegających na łowieniu ryb lub łapaniu owadów, w których za postępy otrzymujemy rozmaite użyteczne przedmioty.

Wideo - Yo-Kai Watch

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper