Dragon Ball: Xenoverse

Dragon Ball: Xenoverse

6,8
64 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5
PS4 6.9
XONE 8.0
PS3 7.0
X360 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dimps
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
05.02.2015
Europa:
27.02.2015
Polska:
27.02.2015
Producent:
Dimps
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
05.02.2015
Europa:
27.02.2015
Polska:
27.02.2015

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Dragon Ball: Xenoverse
6.5
Recenzja gry: Dragon Ball: Xenoverse
PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Dragon Ball: Xenoverse - opis gry

Dragon Ball: Xenoverse to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Dimps i wydana przez Bandai Namco na PC oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Tytuł pozwalał graczom stworzyć własną postać, która następnie funkcjonowała w popularnym uniwersum wykreowanym przez Akire Toriyame.

W odróżnieniu od wielu innych gier na licencji Dragon Balla, Xenoverse nie się skupia się na konkretnych kanonicznych sagach. Zamiast tego tworzymy tu własną postać, której celem jest powstrzymanie dwóch demonów z przeszłości - Towy i Miry. Manipulują one wydarzeniami z przeszłości, co sprowadza się do tego, że podczas kluczowych dla uniwersum walk sytuacja rozwija się w niepożądanym kierunku, a my uczestniczymy w alternatywnych (gorszych) wersjach historii - od przybycia na Ziemię Raditza, aż po starcie z Majin Buu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tworząc naszą postać możemy wybrać jej płeć, głos, zadecydować o ciuchach jakie będzie nosić, a także o rasie. Do wyboru są saiyanie, ziemianie, mieszkańcy planety Namek, rasa Majin oraz pobratymcy Friezy. Każda ma swoje wady i zalety, a dodatkowo na parametry rzutuje płeć. Ziemianie posiadają najbardziej zbalansowane umiejętności, saiyanie są bardzo silni, lecz jednocześnie cechuje ich mniejsza wytrzymałość, mieszkańcy Namek mają dużą wytrzymałość i lepszą zdolność regeneracji energii, Majin są wytrzymali i wolni, a członkowie klanu Friezy szybcy i słabi.

Pojedynki toczą się na dużych trójwymiarowych planszach. Zawodnicy mogą walczyć na ziemi, w powietrzu, a nawet pod wodą. Żeby było jeszcze atrakcyjniej, w trakcie bitki dochodzi między nimi do wymiany zdań, a elementy otoczenia są zniszczalne. W przerwach między ratowaniem świata nasz podopieczny może podróżować po świecie. Bazą wypadową jest Toki Toki City, jego miasto rodzinne. Eksploracja poprzez questy (sieciowe i offline) daje nam szansę zdobycia dostępu do nowych umiejętności (tych jest ponad dwieście; możemy nawet przejść pod opiekę bohaterów znanych z mangi/anime) oraz ciuchów i innych części garderoby pozwalających stworzyć prawdziwie unikalny wizerunek. Pomiędzy misjami fabularnymi i pobocznymi można też kolekcjonować smocze kule (wypowiadamy nawet życzenie u Shenrona). levelować postać, zabawić się w crafting, oraz trenować nowe ciosy u mentorów (Piccolo, Vegeta itd). 

Xenoverse posiada oczywiście tryb multiplayer, który jest jedną z największych atrakcji w produkcji Dimps. Grać może w nim maksymalnie sześć osób. Miasto to jeden wielki HUB, w którym można spotkać spotkać innych graczy, ustawić się na kooperacyjne cioranie, pojedynki 3 vs. 3, mecz rankingowy czy wziąć udział w znanym fanom turnieju.

Wideo - Dragon Ball: Xenoverse

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper