Oddworld: Stranger's Wrath

Oddworld: Stranger's Wrath

7,9
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
XBOX 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Oddworld Inhabitants
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
25.01.2005
Europa:
03.03.2005
Polska:
03.03.2005
Producent:
Oddworld Inhabitants
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
25.01.2005
Europa:
03.03.2005
Polska:
03.03.2005

Oddworld: Stranger's Wrath - opis gry

Oddworld: Stranger’s Wrath to gra action-adventure wyprodukowana przez Oddworld Inhabitants i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się najpierw na Xboxie, a po kilku latach został przeniesiony także na komputery osobiste (w planach była również wersja na PS2 jednak nie doszła ona do skutku).

Stranger’s Wrath to trzecia główna część serii Oddworld - po Abe’s Odyssey i Munch’s Odyssey. Tym razem pierwsze skrzypce gra niejaki Stranger, tajemniczy łowca głów, który poluje na zakapiorów zbierając moolah, tutejszą walutę. Jego celem jest uzbierać pieniądze na ratującą życie operację. Jaką? Tego na początku nie wiadomo. Perypetie Strangera nabierają rozpędu gdy dowiaduje się o wiosce terroryzowanej przez demona.

Założenia fabularne są tu zarazem założeniami gameplayowymi - wchodząc w buty Strangera naszym zadaniem jest polować na bandziorów. W stylu Dzikiego Zachodu, którym gra się inspiruje, możemy ich potem dostarczyć żywych lub martwych. Akcję śledzimy z dwóch perspektyw - tpp i fpp. Przy czym na widok z oczu przełączamy się podczas używania broni. Przeciwników możemy załatwić z zaskoczenia (korzystając z elementów otoczenia) bądź przejść do czynów bez zbędnego patyczkowania. To od nas zależy czy zakapiora zabijemy, czy ogłuszymy. O to drugie jest nieco trudniej, ale wyższa jest wówczas nagroda.

Podczas zmagań towarzyszą nam dwa wskaźniki informujące o stanie zdrowia i ilości staminy. Ten pierwszy nie wymaga wyjaśnień, drugi odpowiada za formę Strangera. Po wykonaniu pewnych czynności, lub po upadku z większej wysokości, stamina się kurczy.

Główną bronią Strangera jest kusza, która wykorzystuje cudaczną ‘amunicję’ - mianowicie różne zamieszkujące świat gry stworzenia. Wszystkich jej rodzajów jest dziewięć. Zapasy możemy uzupełnić w trakcie eksploracji lub odwiedzając sklep, gdzie za uprzednio zarobioną kasę da się też też nabyć inne użyteczne przedmioty.

Wideo - Oddworld: Stranger's Wrath

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper