Enclave

Enclave

7,4
31 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.2
XBOX 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Starbreeze AB
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
19.07.2002
Europa:
19.07.2002
Producent:
Starbreeze AB
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
19.07.2002
Europa:
19.07.2002

Enclave - opis gry

Enclave to gra akcji osadzona w klimatach fantasy, za której stworzenie odpowiadało szwedzkie studio Starbreeze. Tytuł został wydany najpierw na Xboxa, a następnie przeniesiono go też na inne platformy - komputery osobiste oraz Wii jako Enclave: Shadows of Twilight.

Akcja Enclave toczy się 1000 lat po pewnym bardzo ważnym dla tego uniwersum wydarzeniu. Otóż armia demonów kierowana wówczas przez niejakiego Vatara niemal wytrzebiła ludność Celenheim. Przed całkowitą eksterminacją mieszkańców uratował pewien mag, który zdołał stworzyć rozpadlinę trzymającą siły zła na smyczy. Przez długi czas wystarcza to by żyć bezpiecznie, lecz z czasem przepaść zaczyna się zmniejsza stwarzając ryzyko powtórzenia koszmaru…

W Enclave możemy się wcielić w jedną z siedmiu postaci, a następnie wybrać którąś z dwóch kampanii - do wyboru jest jasna i ciemna strony mocy. Ta pierwsza stawia przed nami zadania zaciukania Vatara, druga - królowej Celenheim.

Każda z dostępnych tu postaci posiada zestaw unikalnych dla siebie umiejętności. Do walki używamy standardowego ekwipunku bądź zaklęć - dobór sprzętu i innych zdolności przed rozpoczęciem misji ma niebagatelny wpływ na rozgrywkę. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie możemy zabrać ze sobą wszystkiego - założenie cięższej zbroi będzie równoznaczne z koniecznością wzięcia gorszego miecza. Albo jeszcze inny przykład - zabranie gorszego sztyletu pozwoli Łowczyni dobrać więcej strzał. Z czasem liczba oferowanych nam broni się zwiększa, ale do ich zakupu potrzebujemy złota, które w Enclave występuje w ograniczonych ilościach.

Co warto dodać, w Enclave zapisywać stan gry możemy tylko pomiędzy poziomami, co było przedmiotem krytyki w momencie premiery. Rozwiązanie to jest o tyle nieprzyjemne, bo każdy etap jest dość długi, a w dodatku przy końcówce jeden fałszywy krok może oznaczać zgon.

Wideo - Enclave

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych