Oddworld: Stranger's Wrath HD

Oddworld: Stranger's Wrath HD

7,6
76 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC 8.0
PS3 7.5
PS Vita 7.5
Mobile 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Just Add Water
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja,   PS Move
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
21.12.2011
Europa:
21.12.2011
Producent:
Just Add Water
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja,   PS Move
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
21.12.2011
Europa:
21.12.2011

Oddworld: Stranger's Wrath HD - opis gry

Oddworld: Stranger's Wrath HD jest grą przygodową wyprodukowaną przez Just Add Water i wydaną przez Oddworld Inhabitants. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsolach. 

Głównym bohaterem gry jest tytułowy nieznajomy, który przemierza fantastyczny świat przypominający Dziki Zachód, trudniąc się łapaniem wszelkiego rodzaju zbirów, za którymi rozesłano listy gończe. Bardzo ważnym elementem fabuły jest sam świat, po którym w ciele łowcy głów porusza się gracz. Za pomocą pięknych i klimatycznych krajobrazów autorzy prowadzą gracza do starych fabryk, górzystych krain, zamków, miasteczek rodem ze spaghetii westernów czy na spalone słońcem pustkowia. Pod względem rozgrywki Oddworld: Stranger's Wrath HD jest hybrydą platformówki TPP (skakanie po platformach, pływanie, wspinaczka), skradanki (eliminowanie wrogów w otwartej walce, bądź z ukrycia) i pierwszoosobowej strzelaniny, dzięki czemu gra zachęca gracza do ciągłego eksperymentowania. Przełączając się na widok z pierwszej osoby, można wykorzystać różnego rodzaju ssaki leśne, które pełnią rolę żywych pocisków o unikatowych właściwościach.

Do walki na bliskim dystansie główny bohater wykorzystuje swoje pazury, potrafi przemierzać świat na czterech łapach, a także porozumiewać się z mieszkańcami tego osobliwego uniwersum. Zmiany względem pierwowzoru widoczne są gołym okiem, w związku z czym Stranger's Wrath HD jest nie tyle kolejną pozycją z serii Classics HD, co pełnoprawnym remake’iem. Produkcja Just Add Water działa w stałych sześćdziesięciu klatkach na sekundę, w formacie obrazu 16:9 i rozdzielczości 720p, a w otaczający gracza krajobraz oraz modele postaci (na swojej drodze gracz spotyka ponad osiemdziesiąt różnych charakterów) włożono bardzo dużą ilość polygonów. Znacznej poprawie uległy również tekstury oraz dźwięk (5.1 DTS/Dolby Digital), dodano zupełnie nowe menu, poziomy trudności, a także paczkę trofeów. Odgłosy dla niektórych postaci nagrano od nowa, co tyczy się również niektórych bossów, takich jak Fatty McBoomboom czy Filthy Hands Floyd.

W wersji na PlayStation 3 do sterowania postacią można wykorzystać kontroler ruchowy PS Move. Oddworld: Stranger's Wrath HD na Vitę wykorzysuje ekran dotykowy, który służy do obsługiwania menusów, dobierania amunicji oraz przełączania się między widokiem TPP a FPP.

Wideo - Oddworld: Stranger's Wrath HD

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper