Oddworld: Munch's Oddysee

Oddworld: Munch's Oddysee

7,3
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
XBOX 7.1
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Oddworld Inhabitants
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
14.5 godzin
Premiery
Świat:
15.11.2001
Europa:
14.03.2002
Producent:
Oddworld Inhabitants
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
14.5 godzin
Premiery
Świat:
15.11.2001
Europa:
14.03.2002

Oddworld: Munch's Oddysee - opis gry

Oddworld: Munch’s Oddysee to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Oddworld Inhabitants i wydana przez Microsoft na Xboxa oraz PC. Tytuł ukazał się także na GBA, ale za tę wersję odpowiadał inny producent i wydawca. Munch’s Oddysee to kontynuacja hołubionego przez graczy Oddworld: Abe's Exoddus.

Głównym bohaterem trzeciej części serii Oddworld jest Munch pochodzący z rasy Gabbitów, przypominających żaby małych stworzeń potrafiących komunikować się za pomocą echolokacji. Munch jest samotny, ponieważ jego pobratymcy zostali wytrzebieni z tego bądź innego powodu. Szukając towarzystwa natrafia na ślady, które mogą go naprowadzić na drugiego Gabbita, niestety, okazuje się, że jest to pułapką mająca na celu wyłapanie ostatnich niedobitków. Protagonista trafia do Vykkers Labs, gdzie prowadzone są eksperymenty nad żywymi istotami. W ich wyniku w głowie Muncha zostaje zamontowany sonar, który w założeniu ma pomóc łapać inne stworzenia, ale zamiast tego niespodziewanie daje jego posiadaczowi dostęp do wyjątkowych zdolności....

 

Munch’s Oddysee to pierwsza trójwymiarowa gra z serii Oddworld. Podczas rozgrywki wcielamy się nie tylko w Muncha, ale także Abe’a, głównego bohatera poprzednich odsłon. Obaj posiadają innego rodzaju umiejętności. Munch może używać swojego sonaru do kontrolowania maszyn i potrafi pływać, natomiast Abe umie komunikować się ze swoimi pobratymcami mową. Nowa w przypadku tego drugiego jest zdolność chwytania i rzucania Mudokonami oraz Munchem, a także możliwość wykorzystania grupy do przeprowadzenia ataku na przeciwnika. Abe ponadto nadal potrafi przejmować kontrolę nad innymi istotami napotykanymi w trakcie przeprawy, co jest niekiedy niezbędne by poczynić postępy.

 

Gra posiada kilka zakończeń. Żeby zdobyć te lepsze, i jednocześnie odblokować dostęp do dwóch dodatkowych poziomów, należy uzbierać ponad 50% tzw. dobrej quarmy. By osiągnąć taki wynik musimy uratować jajka Gabbitów, Mudokony oraz stworzenia zwane Fuzzle.

Wideo - Oddworld: Munch's Oddysee

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper