Star Wars: Obi-Wan

Star Wars: Obi-Wan

5,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

XBOX 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.12.2001
Europa:
28.03.2002
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.12.2001
Europa:
28.03.2002

Star Wars: Obi-Wan - opis gry

Star Wars: Obi-Wan to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez LucasArts tylko na Xboxa. W planach były również wersje na GameCube’a i Game Boy Advance, lecz przez kiepskie recenzje z planów tych zrezygnowano.

Akcja toczy się mniej więcej tydzień przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszym filmowym epizodzie Gwiezdnych Wojen, czyli “Mrocznym widmie”. Jako Obi-Wan, który wciąż jeszcze jest Padawanem, musimy zbadać podziemne kręgi przestępcze na niedługo przed atakiem Federacji Handlowej na Naboo. W tym celu odwiedzimy różne lokacje ukazane wcześniej w filmach.

Przez lwią część czasu zajmujemy się eliminowaniem licznych przeciwników, jak droidów czy innych zakapiorów. Najważniejszą bronią na wyposażeniu głównego bohatera (w zasadzie jedyną) jest miecz świetlny. Wywijamy nim za pomocą prawej gałki pada. Oprócz tego dostępne są także zdolności związane z Mocą. By ich użyć, najpierw musimy wcisnąć lewy trigger, a potem któryś z przycisków ABYX. Dzięki Mocy możemy wykonywać specjalne skoki do miejsc będących poza naszym zasięgiem, podnosić przedmioty, ciskać przeciwnikami czy pozbawiać ich broni. Jedną z umiejętności jest również tutejszy odpowiednik bullet time, dzięki czemu możemy spowalniać czas. 

Tryb singlowy składa się z pięciu rozdziałów (piętnaście plansz), a wieńczy go starcie z Darth Maulem. Poza tym twórcy przygotowali także multiplayer w postaci trybu Jedi Arena, w którym dwóch graczy może rywalizować wybierając postacie znane z gwiezdnowojennego uniwersum, takie jak chociażby Mace Windu. Początkowo wybór jest ograniczony (dotyczy to również aren, których mamy na starcie cztery), ale wraz z postępami w singlu odblokowujemy nowych zawodników.

Wideo - Star Wars: Obi-Wan

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych