OPUS: The Day We Found Earth

OPUS: The Day We Found Earth

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 6.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sigono
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
22.04.2016
Europa:
22.04.2016
Producent:
Sigono
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
22.04.2016
Europa:
22.04.2016

OPUS: The Day We Found Earth - opis gry

OPUS: The Day We Found Earth to gra przygodowa wyprodukowana przez tajskie studio Sigono. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Akcja produkcji Sigono rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Ludzkość zaczęła eksplorować wszechświat i w końcu zapomniała o swojej kolebce. Ma to jednak ulec zmianie. Gra pozwala nam się wcielić w sympatycznego robota o nazwie Emeth (przypominającego trochę WALL-E, bohatera popularnego filmu animowanego studia Pixar), którego zadaniem jest znaleźć naszą planetę. W zadaniu tym pomaga mu doktor Lisa, naukowiec i zarazem konstruktorka robota.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, gra jest dość oryginalną przygodówką. Przez lwią część czasu obsługujemy bowiem teleskop, za pomocą którego próbujemy namierzyć Ziemię. Pomagają nam w tym informacje/wskazówki jakie otrzymujemy oraz na dalszych etapach zmagań także dopałki wszelkiej maści czy filtry. Ziemi oczywiście od razu nie zlokalizujemy, ale możemy odkryć inne planety, a następnie je nazwać po swojemu. Do tego dochodzą też zadania dodatkowe polegające na poszukiwaniu galaktyk i gwiazd.

W przerwie pomiędzy poszukiwaniu ciał niebieskich wracamy na pokład statku kosmicznego, gdzie możemy wejść w interakcję z różnymi obiektami (w grze zaimplementowano interfejs point-and-click). Wraz z naszymi postępami odblokowujemy dostęp do nowych pomieszczeń.

Gra jest bardzo krótka i można ją ukończyć w mniej więcej półtorej godziny.

OPUS: The Day We Found Earth doczekało się sequela pt. OPUS: Rocket of Whispers, który był jednak zupełnie inną grą (zarówno pod względem fabuły, jak i rozgrywki).

Wideo - OPUS: The Day We Found Earth

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper