OPUS: Rocket of Whispers

OPUS: Rocket of Whispers

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sigono
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
07.02.2018
Europa:
07.02.2018
Polska:
07.02.2018
Producent:
Sigono
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
07.02.2018
Europa:
07.02.2018
Polska:
07.02.2018

OPUS: Rocket of Whispers - opis gry

OPUS: Rocket of Whispers to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez tajskie studio Sigono. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Akcja OPUS rozgrywa się w dalszej przyszłości, kiedy ludzkość zaczęła podbój kosmosu. Głównym bohater opowieści jest John zamieszkujący lodową planetę. Na początku poznajemy go jako zwykłego chłopca, który towarzyszy rodzicom podczas specjalnej ceremonii pogrzebowej polegającej na wysłaniu duchów rakietą w kosmos. Następnie przenosimy się ileś lat w przyszłość. John nie jest już chłopcem, tylko dorosłym, zmęczonym życiem mężczyzną. Po jego rodzicach nie ma śladu, a miasto z jakichś powodów zostało opuszczone i przysypane śniegiem. Towarzyszy mu tylko wiedźma Fei (która jednak nie wygląda jak stereotypowa wiedźma) wybudzona niedawno z kriogenicznego snu. Razem przygotowują się do odprawienia rytuału, który ma wysłać duchy wszystkich zmarłych do gwiazd.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Sigono to kontynuacja OPUS: The Day We Found Earth, choć obie gry znacząco różnią się pod względem rozgrywki. Poprzednia część posiadała interfejs point-and-click, tutaj natomiast przejmujemy bezpośrednią kontrolę nad naszym podopiecznym. John, bo o nim mowa, przemierza opuszczony świat w poszukiwaniu części do konstrukcji rakiety i odprawienia ceremonii. Odnalezienie niektórych z nich wymaga więcej wysiłku, gdy potrzebujemy sprzętu pozwalającego przenieść się do nowych lokacji i pomieszczeń niedostępnych w inny sposób.

Poszukiwanie części, z którymi mogą być związane różne historie to nie wszystko. Oprócz tego natrafić możemy też na duchy zmarłych, co daje nam sposobność wykonania zadań pobocznych rzucających więcej światła na historię odwiedzanych miejsc.

Wideo - OPUS: Rocket of Whispers

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper