Storm Boy: The Game

Storm Boy: The Game

4,8
8 oceny

Ocena wg platformy:

NS 4.0
PC -
PS4 5.4
XONE 3.5
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blowfish Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
1 godzin
Premiery
Świat:
20.11.2018
Europa:
20.11.2018
Producent:
Blowfish Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
1 godzin
Premiery
Świat:
20.11.2018
Europa:
20.11.2018

Storm Boy: The Game - opis gry

Storm Boy: The Game to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez Blowfish Studios. Tytuł ukazał się na komputerach, konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz urządzeniach przenośnych. Był on adaptacją książki (w Polsce "Chłopiec z burzy") autorstwa Colina Thiele, która ukazała się po raz pierwszy w 1964 roku.

Fabuła - Storm Boy: The Game

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła, jak wspomniano na wstępie, jest adaptacją popularnej zwłaszcza w Australii książki (jest tam ona lekturą szkolną). I książka, i gra opowiadają historię chłopca o imieniu Michael, który wraz ze swoim ojcem samotnikiem mieszka w małej chatce wybudowanej nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy główny bohater ratuje trzy małe osierocone pelikany. Od tego momentu śledzimy, jak rozwija się więź między dorastającym chłopcem a jednym z ptaków, Panem Parsifalem, który rezygnuje z wolności, by żyć wraz z ludźmi.

Rozgrywka - Storm Boy: The Game

Produkcja Blowfish Studios nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Mamy tu do czynienia bardziej z interaktywną historią, choć w Storm Boy nie brakuje szeroko pojętej interaktywności. Schemat wygląda następująco: w pierwszej kolejności przejmujemy kontrolę nad chłopcem, który porusza się w prawo. Tej pokonywanej drodze towarzyszą fragmenty książki opisujące zdarzenia, a od czasu do czasu Michael natrafia na różne obiekty/elementy inicjujące proste minigierki. Nie są one nazbyt wymagające - nie musimy ani wykazać się szczególną zręcznością, ani główkowaniem. Nie ma tu punktacji ani ryzyka wpadki. Przykładowe minigry to dla przykładu latanie pelikanem, karmienie ptaków rybami, szukanie małż czy pływanie tratwą.

Grę można przejść dość szybko. Poznanie całej historii zajmuje mniej niż godzinę.

Wideo - Storm Boy: The Game

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper