Nobunaga's Ambition: Rise to Power

Nobunaga's Ambition: Rise to Power

4,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS2 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
01.04.2004
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
01.04.2004

Nobunaga's Ambition: Rise to Power - opis gry

Nobunaga’s Ambition: Rise to Power to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana i wydana przez firmę Koei. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsoli PlayStation 2. Rise to Power to jedenasta odsłona serii Nobunaga’s Ambition.

Akcja rozgrywa się w XVI-wiecznej Japonii. Założenia fabularne i gameplayowe są podobne jak w przypadku wcześniejszych i późniejszych odsłon cyklu - jako Oda Nobunaga (tudzież któryś z jego rywali) naszym zadaniem jest zjednoczyć rozbitą Japonię. Kampania obejmuje scenariusze rozgrywające się od roku 1551 do roku 1582. Może się ona rozwijać w zgodzie z historycznym kanonem, może też ukazać wydarzenia z gatunku “co by było gdyby?”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas kampanii na naszej głowie znajduje się wiele rzeczy. To nie tylko bitwy z innymi wodzami, ale też -- a może przede wszystkim -- proza codziennego zarządzania swoim lennem. Możemy np. rozwijać handel i stawiać nowe obiekty, które w ten lub inny sposób przynoszą korzyści naszemu terytorium. Jest ich łącznie piętnaście. Bitwy toczą się w czasie rzeczywistym na trójwymiarowych mapach. Z grubsza da się je podzielić na dwa rodzaje - starcia na otwartych polach oraz oblężenia. Ogólnie rzecz biorąc nasze możliwości w ich trakcie nie są nazbyt rozbudowane, ale na wynik wpływać mogą różne czynniki. Jeśli idzie nam dobrze, morale walczących wzrasta dzięki czemu są w stanie dokonać więcej. Po drugie, wspomnieć warto o kwestii dowódców wojskowych. Ci mają swoje unikalne umiejętności rzutujące w ten lub inny sposób na walczących po jednej i drugiej stronie. W przypadku zaś oblężeń dochodzi do tego wszystkiego kwestia zarządzania zasobami.

Życie przeciwnikowi można też uprzykrzać wbijając mu kij w szprychy poza polami bitew. Można np. wysłać ninja aby zepsuli kontakty między daimyo (panami feudalnymi) albo rozpuszczać plotki. My także swoją drogą mamy możliwość budowania potęgi naszego państwa poprzez dyplomację i budowanie sojuszów.

Wideo - Nobunaga's Ambition: Rise to Power

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper